خانه / گوناگون / یک مقام دیگر جمهوری اسلامی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

یک مقام دیگر جمهوری اسلامی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

حسین شیخ الاسلام معاون امور بین‌الملل دانشگاه آزاد و از دیپلمات‌های با سابقه جمهوری اسلامی شامگاه پنجشنبه ۱۵ اسفند بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا، کووید۱۹، در بیمارستان مسیح دانشوری تهران درگذشت.

وی سومین مقام ایرانی است که بر اثر ابتلا به کرونا از دنیا می‌رود. رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه گزارش دادنداحمد تویسرکانی مشاور رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته است.

گزارش‌ها حاکی است برخی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی نیز به ویروس کرونا مبتلا هستند. مرگ محمد میرمحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، قبلا رسانه‌ای شده بود.

وزیر خارجه ایالات متحده جمعه گذشته در سخنانی نسبت به «مخفی‌کاری» مقامات جمهوری اسامی درباره شیوع کرونا اشاره کرد و گفت آمریکا برای کمک به بهبود نظام بهداشتی مردم ایران آماده است.

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که معافیت‌هایی از تحریم ایران را صادر کرده است و اجازه می‌دهد برای ارسال برخی خدمات بشردوستانه، بانک مرکزی ایران مجاز به انجام انتقال مالی باشد.

در همین حال پرزیدنت دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده نیز از آمادگی واشنگتن برای کمک به تهران برای مقابله با شیوع بیماری مرگبار کرونا خبر داده و آن را منوط به «درخواست» ایران کرده است.

مطلاب مربوط

جدول زمانی انتاریو برای لغو همه اقدامات بهداشتی عمومی مربوط به کووید-19

این طرح شامل کاهش محدودیت‌ها و محدودیت‌های ظرفیت، برداشتن مدارک الزامات واکسیناسیون و حتی پایان …

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …