خانه / گوناگون / یک هواپیمای مسافربری در منطقه‌ای مسکونی در کراچی پاکستان سقوط کرد

یک هواپیمای مسافربری در منطقه‌ای مسکونی در کراچی پاکستان سقوط کرد

یک هواپیمای مسافربری با بیش از صد سرنشین یک دقیقه پیش از فرود در فرودگاه کراچی پاکستان در منطقه‌ای مسکونی سقوط کرد. در بیمارستان‌های کراچی اعلام وضعیت اضطراری شده است. تاکنون کشته شدن چهل نفر تائید شده و دستکم دو نفر زنده‌ مانده‌اند.

هواپیما به فرودگاه نزدیک شد اما به ساختمان‌های یک خیابان باریک برخورد کرد و دودی خاکستری آسمان را فراگرفت. جمعیت انبوهی در محل حادثه جمع شدند و امدادرسانی را برای آمبولانس‌ها دشوار کردند. 

علت حادثه هنوز روشن نیست اما بر اساس آنچه به نظر می‌رسد آخرین مکالمه خلبان با برج مراقبت باشد احتمالا موتورها از کار افتاده‌اند. آخرین کلمات خلبان این بود: “به دادمان برسید.”

KARACHI

این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان -شرکت هواپیمایی ملی این کشور- بود و به گفته سخنگوی آن، ۹۹ مسافر و هشت خدمه در این پرواز بوده‌اند.

این ارباس اِی-۳۲۰ از لاهور پرواز کرده و قرار بود در فرودگاه محمد علی جناح کراچی فرود آید.

ارتش پاکستان در توئیتر گفت که نیروهای امنیتی را به محل اعزام و از هلی‌کوپتر برای ارزیابی خسارت و امدادرسانی استفاده کرده است.

پرواز پاکستان

پاکستان چند روزی است که پروازهای غیرضروری را بعد از شیوع کرونا را از سر گرفته است.

پاکستان سابقه خوبی در ایمنی پروازهای مسافری و نظامی ندارد و سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر مرتب اتفاق می‌افتد.

در سال ۲۰۱۶، موتورهای یکی از هواپیماهای همین شرکت، شرکت بین‌المللی هوایی پاکستان، از کار افتاد و هواپیما در شمال اسلام‌آباد سقوط کرد که باعث کشته شدن چهل نفر شد.

این شرکت در دهه هفتاد میلادی یکی از شرکت‌های هوایی پیشرو بود اما اعتبارش را به دلیل تاخیرهای طولانی و لغو مکرر پروازها و مشکلات مالی از دست داده است.

شرکت بین‌المللی هوایی پاکستان بارها خبرساز بوده از جمله در سال ۲۰۱۳ به علت زندانی شدن یکی از خلبان‌هایش در بریتانیا به جرم مستی.

این سقوط درست پیش از پایان ماه رمضان و عید فطر رخ داده، زمانی که بسیاری برای عید به شهرها و روستاهای خود سفر می‌کنند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …