خانه / گوناگون / یک مادربزرگ مانع وقوع حادثه تیراندازی در تگزاس شد

یک مادربزرگ مانع وقوع حادثه تیراندازی در تگزاس شد

یک مادربزرگ اهل تگزاس، با قانع کردن نوه خود، که تهدید به تیراندازی کرده بود، برای حضور در بیمارستان، از سوی مقام‌های دولت آمریکا به عنوان «قهرمان» معرفی شده است.

به گزارش تلویزیون ای‌بی‌سی، یک جوان ۱۹ ساله به نام ویلیام پاتریک ویلیامز اخیرا در تگزاس بازداشت شده است. بازداشت او پس از آن رخ داد که او به مادربزرگ خود گفت می‌خواهد به میهمانان یک هتل محلی شلیک کند و سپس توسط پلیس کشته شود.

این اتفاق چند هفته پیش از وقوع چند حادثه تیراندازی در ایالات متحده رخ داد که باعث مرگ دست‌کم ۳۱ نفر شد. ویلیامز به مادربزرگ خود گفته بود که به تازگی یک تفنگ آ.کا -۴۷ (کلاشنیکف) خریده است.

مادربزرگ ویلیامز وقتی احساس کرد نوه‌اش ممکن است به خود یا دیگران آسیب وارد کند،‌ او را قانع کرد که به جای تیراندازی، همراه او به بیمارستان منطقه برود.

پس از بازرسی اتاقی که ویلیامز در یک هتل در تگزاس اجاره کرده بود، پلیس یک اسلحه آ.کا-۴۷ و چندین چاقو پیدا کرد.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که ویلیامز برای خرید این اسلحه، اقدام به ارائه آدرس اشتباه کرده و در حال حاضر از سوی پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، بازداشت شده است.

در صورت محکومیت در دادگاه،‌ ممکن است تا پنج سال زندان در انتظار ویلیامز باشد.

ایالات متحده در روزهای آخر هفته شاهد سه حادثه تیراندازی در نقاط مختلف بود.ظهر شنبه ۱۲ مرداد، تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر «ال پاسو»، غربی‌ترین بخش ایالت تگزاس دست‌کم ۲۲ کشته و ۲۶ مجروح برجای گذاشت.

ساعاتی پس از تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس ، تیراندازی در شهر «دیتون» ایالت اوهایو که بامداد یکشنبه ۱۳ مرداد روی داد، ۱۰ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند و عامل حمله هم توسط پلیس کشته شد.

به فاصله کوتاهی پس از دو تیراندازی مرگبار در دو شهر مختلف ایالات متحده، غرب شهر شیکاگو نیز صبح روز یکشنبه ۱۳ مرداد شاهد وقوع یک حادثه مشابه بود. این تیراندازی ساعت ۱:۲۰ بامداد در داگلاس پارک رخ داد و هفت نفر زخمی شدند.

صدای آمریکا

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …