خانه / گوناگون / یک شرکت داروسازی آمریکایی اولین درمان موثر کووید۱۹ را روی انسان‌ها آزمایش می‌کند
People leave a COVID-19 assessment centre Saturday, March 14, 2020 in Ottawa. THE CANADIAN PRESS/Adrian Wyld

یک شرکت داروسازی آمریکایی اولین درمان موثر کووید۱۹ را روی انسان‌ها آزمایش می‌کند

نیویورک – یک شرکت داروسازی بیوتکنولوژی در نیویورک اعلام کرد معجونی از پادتن‌های ویروس کرونا، که می‌تواند نخستین درمان موثر بیماری کووید-۱۹ باشد، را روی انسان‌ها آزمایش می‌کند. مبتلایان در همه مراحل ابتلا، در این آزمایش شرکت داده می‌شوند.

به گزارش رویترز، دکتر جرج یانوپولوس، یکی از بنیانگذاران شرکت «ریجنران» و رئیس امور علمی و پزشکی این شرکت، می‌گوید که این معجون پادتن‌ها می‌تواند هم در پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ موثر باشد و هم بیماران را در همه مراحل ابتلا – از مبتلایان فاقد نشانه‌های ابتلا گرفته تا بیماران جدید و همچنین بیماران بدخیم متصل به دستگاه تنفس مصنوعی – درمان کند.

دکتر یانکوپولوس می‌گوید داروی جدید که Regn-COV۲ نامگذاری شده، قابلیت آن را دارد که زودتر از واکسن در دسترس عام قرار گیرد و تاثیری بیشتر از واکسن در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته باشد. این شرکت از معجون پادتن‌ها در گذشته برای ساختن داروئی موثر در درمان «ابولا» استفاده کرده که هم اکنون در اداره غذا و داروی فدرال تحت بررسی قرار دارد.  

برای مراحل تحقیق و آزمایش‌های بالینی این داروی جدید، شرکت ریجنران از اعتبارات واحد تحقیقات پیشرفته بیوتکنولوژی دولت فدرال (BARDA) استفاده کرده است.

دکتر یانکوپولوس می‌گوید شرکت ریجنران با همکاری اداره غذا و داروی فدرال، تمام داروهای موجود خود را به کارخانه‌اش در ایرلند منتقل کرده است تا تاسیسات تری‌تاون را به تمامی در اختیار درمان کووید-۱۹ قرار دهد.

او پیش‌بینی می‌کند که تا پایان تابستان، ماهانه صدها هزار «دُز» برای پیشگیری و ده‌ها هزار «دُز» برای درمان، تولید شود. او می‌افزاید اگر نتیجه آزمایش رضایت‌بخش باشد، احتمالا با برخی از رقبا برای تولید انبوه دارو، همکاری خواهند کرد. دکتر پانکوپولوس می‌گوید این دارو می‌تواند اولین درمان موثر برای کووید-۱۹ باشد.

شرکت ریجنران امیدوار است در ازای کمک مالی دولت فدرال، دارو به اندازه کافی برای سه ماه در اختیار دولت قرار دهد که آن را هر طور صلاح می‌داند، توزیع کند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …