خانه / گوناگون / کانادا به خانواده کشته شدگان هواپیمای اوکراینی PS752 امکان اقامت دائم می دهد

کانادا به خانواده کشته شدگان هواپیمای اوکراینی PS752 امکان اقامت دائم می دهد

به گزارش سی بی سی، خانواده های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین که با شلیک سپاه پاسداران ساقط شد، می توانند اقامت دائم کانادا را بگیرند. این سیاست برای خانواده هایی که عزیزان از دست رفته آنها شهروند کانادا بوده اند، یا اقامت دائم داشته اند و یا در مسیر اقامت بودند، اعمال می شود.
بر اساس این خبر، اعضای خانواده افرادی که پس از این فاجعه هوایی به کانادا آمده اند، برای غمخواری خانواده و یا سازماندهی مراسم تشیع جنازه و اداره امور و یا اینکه با تهدید و ارعاب مقامات ایرانی به عنوان پناهنده به کانادا گریخته اند، می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که افراد خانواده مشمول این طرح، همسر، شریک زندگی، پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ، خاله، دایی، عمه، عمو و فرزندان آن‌ها هستند.
وزیر امور مهاجرت کانادا می گوید امروز دولت برای کمک به التیام بخشی این زخمها گامی اساسی بر می دارد.
در گزارش سی بی سی، مثالی آورده شده است از امیر اقبالیان، که خواهر و خواهرزاده هشت ساله خود را در هواپیمای پرواز 752 از دست داده بود. او، بیش از یک سال پیش برای مراسم خاکسپاری با خانواده اش از ایران به کانادا آمده و هنوز به دلیل نگرانی در مورد امنیت خانواده اش برنگشته است. او اکنون به کانادا پناهنده شده است. اقبالیان می گوید که در کانادا می تواند بدون نگرانی از رعب و وحشت از دولت ایران، به جستجوی عدالت در مورد قربانیان این حادثه ادامه دهد.
در این برنامه، اعضای خانواده قربانیانی که دانشجوی بین المللی کانادا بوده اند و کسانی که در حال حاضر در این کشور نیستند، از این برنامه مستثنی هستند.
مندیچینو گفت که دولت در حال یافتن راه هایی برای اخذ اقامت دائم اعضای خانواده هایی است که در کانادا نیستند و آنها را تشویق کرد در صورت ترس از امنیت خود، برای پناهندگی اقدام کنند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …