خانه / مقالات / چرا برای “پیش خرید” به مشاور املاک احتیاج داریم؟

چرا برای “پیش خرید” به مشاور املاک احتیاج داریم؟

بعد از اینکه مدت‌ها در مطالب این صفحه دوستان را تشویق به خرید کاندو آپارتمان کردم، حالا که بازار کاندو اوج برداشته دوستان به تکاپو افتاده اند وهر روزلطف می‌‌کنند و تماس می‌‌گیرند تا از نظریات ما در مورد خریدی که قصد دارند انجام دهند مطلع شوند از جمله تعدادی از این دوستان مستقیماً و بدون همراه داشتن یک مشاور املاک ، به دفاتر پیش فروش کاندو مراجعه می‌‌کنند غافل از این که بیلدر‌ها خیلی‌ خوشحال می‌‌شوند که دوستان خریدار بدون مشاور املاک مستقیماً به آنها مراجعه کنند. از شما چه پنهان آنها از دیدن اینکه ما و همکارانمان با جدیت از منافع مشتری هایمان دفاع می‌‌کنیم خیلی‌ هم لذت نمی‌‌برند. خدمت این دوستان باید عرض کنم که تمام فروشندگان زیبا ، مهربان و دوست داشتنی که در دفاتر فروش مستقیم کاندو ملاحظه می‌‌فرمائید برای بیلدر کار می‌‌کنند و تنها وظیفه آنها فروش یک واحد کاندو به شماست. برای آنها سلیقه یا منافع شما اصلا اهمیتی ندارد، آنها وظیفه ندارند در مورد هزینه‌ها و شرایط پنهانی‌ که در لابلای سطور قرار داد مفصل و قطوری که برای امضأ جلوی شما می‌‌گذارند توضیح دهند اما به ظاهر دلسوزانه از شما می‌‌خواهند حتماً قرارداد را به وکیل خود نشان دهید و اگر تا ده روز خبری از شما نشد قرارداد قطعی‌ تلقی‌ خواهد شد. ایشان هیچ وظیفه ای‌ در پیگیری مسائل احتمالی‌ که برای شما پیش خواهد آمد نخواهد داشت. برای ایشان مهم نیست که واحدی که شما خریداری می‌کنید مشکلی‌ داشته باشد بر عکس ایشان بسیار تلاش می‌‌کنند واحد هایی را که کمتر مشتری برایشان پیدا می‌‌شود و ممکن‌است در فروش آنها به مشکل برخورد کنند به شما بفروشند.

دردناکتر از همه اینست که یک خریدار تصور کند که چون با خودش مشاور املاکی ندارد در نتیجه دفتر فروش تخفیفی یا شرایط بهتری برای خریدار در نظر خواهد گرفت ، اما بر عکس دفتر فروش هنگامی که متوجه می‌‌شود کسی‌ نیست که از منافع شما دفاع کند تا می‌‌تواند از این فرصت استثنائی که نصیبش شده است استفاده خواهد کرد. اگر شما یک مشاور صادق که دارای تجربه است و حفظ منافع شما برایش مهم باشد همراه داشته باشید، هرگز دفتر فروش حتی تصور اجحاف به شما در ذهنش خطور هم نخواهد کرد. بارها شاهد بوده‌ام خریدارانی که بدون مشاور املاک خودشان از دفاتر فروش خرید می‌‌کنند و متأسفانه متوجه نمی شوند که‌هم از نظر قیمت و هزینه‌های مربوط با انجام معامله هم از نظر شرایط قرارداد می توانستند خرید بهتری انجام دهند.  اما در مورد مشاوری که برای خود انتخاب می‌‌کنید هم باید دقت به خرج بدهید. از میزان دانش و تجربه او در مورد خرید از بیلدر بپرسید، از او سوال کنید با کدام بیلدر‌ها رابطه نزدیکی‌ دارد و این چه فوائدی برای شما دارد.

علاوه براین شما باید از ریسک‌های خرید مستقیم از بیلدر آشنا باشید، تاخیر در تحویل، ریسک از دست دادن سرمایه خود، تفاوت آنچه تحویل می‌گیرید با آنچه در تصور شما بوده است و بسیاری ریسک‌های دیگر که هنگام خرید از روی کاغذ ممکن‌است وجود داشته باشد. در مقابل ریسک هایی که شما انجام می‌‌دهید حتماً توقع دارید که خریدی که از بیلدر انجام می‌‌دهید ارزانتر از قیمت‌های روز در بازار باشد اینطور نیست؟ خیر الزاماً اینطور نیست با تمام این احوال نباید تصور شود که پیش خرید خوب وجود ندارد، در طول سالهای زیادی که در این شغل هستم ده‌ها واحد کاندو برای مشتری‌هایم پیش خرید کرده‌ام که خرید‌های فوق العاده خوبی‌ بوده اند. اتفاقاً این روز‌ها که رقابت برای خرید کاندو مانند سایر بخش‌های بازار بالا گرفته بهترین موارد را برای مشتری‌های خودمان از داخل همین دفاتر فروش پیدا می‌‌کنیم، فعلا شرایط این طور ایجاب می‌‌کند اما این فقط برای آن دسته از خریدارانی مناسب است که برای اسباب کشی‌ به داخل واحدی که خریده اند عجله ندارند بعلاوه بیشتر مواقع به تاریخ تحویل بیلدر‌ها نمی‌‌توان اعتماد کرد. ما ادعا نمی‌‌کنیم‌ در این زمینه یکی‌ از بهترین‌ها هستیم، ما ادعا می‌‌کنیم که بهترین هستیم شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید قادریم این ادعا را ثابت کنیم. چنانچه تمایل به خرید یا پیش خرید آپارتمان دارید برای وقت ملاقات لطفاً تماس بگیرید. به امید دیدار.

Kamran Anvari, Real Estate Broker

anvariteam@gmail.com

Re/max hallmark realty ltd brokerage

Each office independently owned and operated

 

مطلاب مربوط

علت عقب ماندگی

دنیای عجیبی است! چه کسی باور می کرد که گروه مذهبی طالبان، پس از ۲۰ …

فاجعه در ایران

مدتی است که فاجعه موج پنجم کرونا در ایران شروع شده و همچنان بی رحمانه …