خانه / گوناگون / پیش‌بینی مرگ ‘صد تا دویست هزار نفر’ در آمریکا بر اثر کرونا

پیش‌بینی مرگ ‘صد تا دویست هزار نفر’ در آمریکا بر اثر کرونا

رئیس مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا پیش‌بینی کرده است که دست کم صدهزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا (کووید-19) جان خود را از دست می‌دهند. دکتر آنتونی فائوچی گفته که ممکن است میزان مرگ و میر در آمریکا تا دو برابر این رقم باشد.

آقای فائوچی به سی‌ان‌ان گفت میلیون‌ها نفر در ایالات متحده به این بیماری دچار خواهند شد.

هم‌زمان مقام‌های تعدادی از ایالات و شهرهای آمریکا درباره کمبود تجهیزات پزشکی حیاتی در مقابله به این بیماری هشدار داده‌اند.آگهی

شهردار نیویورک گفته است که تجهیزات پزشکی لازم برای مقابله با شیوع کرونا از جمله دستگاه‌های تنفس مصنوعی در این شهر یک هفته دیگر تمام می‌شود.

بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، به سی‌ان‌ان گفت که وضعیت این شهر مثل “زمان جنگ” است.

نیویورک به مرکز ابتلا و شیوع کووید-۱۹ در آمریکا تبدیل شده و تا روز شنبه بیش از ۵۲ هزار نفر در کل این ایالت مبتلا شده‌اند. این رقم یک‌سوم آمار کل ایالات متحده است.

پیشتر اندرو کومو فرماندار نیویورک گفته بود که نقطه اوج بیماری در این ایالت دو تا سه هفته دیگر از راه خواهد رسید و از نیاز فوری این ایالت ۳۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی خبر داده بود.

روز شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که وضع قرنطینه در ایالت نیویورک را بررسی می‌کند اما ساعاتی بعد خبر داد که کارگروه مبارزه با شیوع کرونا در کاخ سفید به او توصیه کرده که نیاز به قرنطینه نیویورک نخواهد بود.

مقام‌های ایتالیا و اسپانیا، دو کشور اروپایی که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند، می‌گویند هر دو کشور به اوج این شیوع رسیده‌اند یا به آن نزدیک شده‌اند.

پیرپائولو سیلری، معاون وزیر بهداشت ایتالیا به بی‌بی‌سی گفت ه انتظار دارد در ده روز آینده شاهد کاهش چشمگیر موارد ابتلا باشد. 

تا کنون بیش از ۱۰هزار مرگ در ارتباط با بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا گزارش شده که بیشترین موارد ثبت شده مرگ در جهان است .

تعداد مبتلایان ثبت‌شده در ایتالیا به صدهزار نفر نزدیک شده است.

در اسپانیا تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد که ۸۳۸ نفر در شبانه‌روز گذشته در این کشور جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. این بیشترین آمار روزانه مرگ از زمان شیوع ویروس در اسپانیا است.

تا کنون بیش از ۶۵۰۰ نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

رشد موارد ابتلا در اسپانیا در روزهای اخیر کمتر شده و مقام‌‎های بهداشتی می‌گویند که این کشور احتمالا به اوج شیوع بیماری نزدیک شده است.

هم‌زمان بریتانیا اعلام کرده است که تا عصر روز شنبه تعداد جان‌باختگان با ۲۰۹ مورد افزایش به ۱۲۲۸ نفر رسیده است. 

مقام‌های بریتانیا روز یکشنبه ۲۹ مارس هشدار دادند که محدودیت‌‎های شدید برای کنترل بیماری ممکن است مدت‌‎های مدید طول بکشد.

بریتانیا حدود یک هفته پیش به مدت سه هفته مقررات قرنطینه و محدودیت رفت و آمد اعلام کرد. بوریس جانسون، نخست وزیر و مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا هر دو به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و در قرنطینه خانگی هستند.

صدها کیلومتر پیاده 

نارندا مودی، نخست وزیر هند به خاطر وضع مقررات قرنطینه در این کشور که به گفته او باعث آسیب دیدن میلیون‌ها نفر از فقرا شده طلب بخشش کرده است.

او در سخنرانی هفتگی رادیوی خود گفت که به خاطر وضع این محدودیت‌ها عذرخواهی می‌کند اما با تاکید بر لزوم ادامه آن گفت که هند درگیر نبرد مرگ و زندگی است.

قرنطینه در هند با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون جمعیت باعث شده که بسیاری بیکار شوند و گرسنه بمانند.

هزاران هزار کارگر مهاجر مجبور شده‌اند برای رسیدن به روستاهایشان صدها کیلومتر پیاده بروند.

کره جنوبی به کشورهای آسیایی پیوسته که مقررات قرنطینه اجباری برای تمام کسانی که وارد این کشور می‌شوند وضع کرده‌اند. 

مقام‌های این کشور اعلام کردند که به دلیل نگرانی از موج دوم شیوع بیماری از روز اول آوریل تمام کسانی که وارد کشور می‌شوند باید د وهفته خود را قرنطینه کنند وگرنه جریمه خواهند شد.

کره جنوبی یکی از موفق‌ترین کشورها در مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹ بود و توانست با تعداد زیاد آزمایش‌ها و ردیابی موارد از شیوع گسترده جلوگیری کند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …