خانه / گوناگون / پیام های نوروزی رهبران‌ ایران و آمریکا

پیام های نوروزی رهبران‌ ایران و آمریکا

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در پیام خود با ابراز همبستگی با مردم ایران “که آرزوی آینده ای آزاد دارند” گفته است که “ایالات متحده به محکوم کردن رژیم دیکتاتوری ایران ادامه می دهد.” آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هم با پرماجرا خواندن سال گذشته، بر بهبود وضع اقتصادی کشور و “رونق تولید” تاکید کرده است. وزیر خارجه آمریکا و رئیس جمهوری ایران نیز به مناسبت نوروز و سال نو شمسی پیام‌هایی خطاب به ملت ایران فرستاده‌اند.

دونالد ترامپ در پیام نوروزی خود گفته است:‌ “متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی های این ایام باشند. امسال مانند سال‌های پیش در این چهار دهه، آنها آمدن بهار را زیر فشار سنگین ظلم رژیم فاسد و بی‌رحم‌شان تجربه می کنند.”

او می‌افزاید:‌ “با ابراز همبستگی با مردم ایران که آرزوی آینده‌ای آزاد همراه با فرصت، آبادانی و سعادتمندی دارند، ایالات متحده به محکوم کردن رژیم دیکتاتوری ایران ادامه می‌دهد. ما تعهد می‌دهیم که هرگز در مقابل خواسته های مردم ایران برای آزادی سکوت نکنیم و هیچگاه مبارزه مداوم آنها برای حقوق بشر را فراموش نخواهیم کرد.” 

وی در پایان پیام خود گفته است: “من هم به مناسبت جشن نوروز به مردم سراسر جهان می‌پیوندم و برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا می‌کنم. آزادی و عدالت یک روز بر ظلم و ستم غلبه خواهد کرد.”

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در یک پیام ویدیویی سال نو را تبریک گفته است. آقای پومپئو در پیام خود گفته است: “از طرف مردم آمریکا، گرم‌ترین آرزوهایم را تقدیم به همه کسانی می‌کنم، که نوروز را جشن می‌گیرند، چه در ایالات متحده، چه در ایران و سراسر جهان.” وی ابراز امیدواری کرده است که “سال نو سرشار از تجدید حیات، تندرستی و کامیابی باشد.” وزیر خارجه آمریکا گفته است که “علیرغم تلاش رژیم برای بی‌توجهی به نوروز، ایرانیان همواره نوروز را جشن می‌گیرند؛ نوروز به دلیل پیام صلح، نیکوکاری و شادی هزاران سال است که برجا مانده است.” وی سپس به زبان فارسی “نوروز مبارک” می‌گوید.

مطلاب مربوط

استفاده از برگه جعلی واکسن هنگام ورود به کانادا، یک جرم فدرال محسوب می شود و علاوه بر جریمه های مالی، بین 18 ماه تا 10 سال زندان در پی خواهد داشت

بحث ها در مورد ضرورت گواهی واکسن در کانادا همچنان ادامه دارد اما به نظر می …

هشدار : به کودکان خود در مورد کایوتی ها و روش های مقابله با این حیوان توضیح دهید

روز سه شنبه گذشته، در حوالی خیابان Warden و St  Clair Avenue East در منطقه …

error: