خانه / علم و دانش / پلیس تورنتو در مورد کلاهبرداری فیشینگ رمز ارزها هشدار داد

پلیس تورنتو در مورد کلاهبرداری فیشینگ رمز ارزها هشدار داد

پلیس تورنتو به سرمایه گذاران ارزهای رمزپایه درباره کلاهبرداری فیشینگ مداوم که از قربانیان، چندین هزار نفر کلاهبرداری کرده است، هشدار می دهد.
پلیس توضیح می دهد که کلاهبرداران از سایت های جعلی برای انجام کلاهبرداری استفاده می کنند. وقتی افرادی که ارز رمزنگاری شده خود را در یک پلتفرم آنلاین ذخیره می کنند از یک موتور جستجو برای پیدا کردن سایت و ورود به سیستم استفاده می کنند.
این سایت ها که از نتایج جستجو به دست آمده اند ممکن است در ظاهر حقیقی به نظر برسد اما در حقیقت صفحه واقعی مبادله ارزهای رمزنگاری شده را منعکس می کند. این صفحه همانند آینه عمل می کند، اطلاعات ورود کاربر را ثبت کند و پس از وارد شدن اطلاعات حساب، فرد قادر به ورود به حساب خود نخواهد بود.
هنگام تلاش برای بازیابی حساب، کاربر ممکن است پاسخ سوالات بازیابی حساب خصوصی خود را وارد کند. همه این اطلاعات سپس برای انتقال رمز ارز کاربر به حساب کلاهبردار استفاده می شود.
یکی از قربانیان چنین کلاهبرداری، به سیتی نیوز می گوید که در زمینه ارزهای رمزنگاری شده مسلط بوده است و بیش از پنج سال است که روی آن سرمایه گذاری می کند و معتقد است که خطرات را می داند و چگونه اطلاعات می تواند به اندازه کافی به خطر بیفتد تا دچار کلاهبرداری نشود. اما او زمانی که به طور تصادفی وارد یک سایت آینه ای شد، بیش از سی هزار دلار اتریوم را در یک سایت جعلی از دست داد.
او از طریق کد آدرس، توانست ردیابی کند و بفهمد که کلاهبرداران در اروپای شرقی هستند. در حالی که او این حادثه را به پلیس گزارش داد، معتقد است موتورهای جستجو باید مسئولیت داشته باشند. زیرا ممکن است برای نمایش برخی سایت ها به عنوان جستجوهای برتر در آنها هزینه پرداخت شود.
پلیس به مردم هشدار می دهد که هنگام محافظت از سرمایه گذاری های خود در ارزهای رمزنگاری شده، احتیاط بیشتری داشته باشند. آنها در بیانیه خود می گویند: “از آنجا که ارز رمزنگاری شده غیر متمرکز است و تحت کنترل نیست، بازیابی این دارایی ها می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.”

مطلاب مربوط

جدول زمانی انتاریو برای لغو همه اقدامات بهداشتی عمومی مربوط به کووید-19

این طرح شامل کاهش محدودیت‌ها و محدودیت‌های ظرفیت، برداشتن مدارک الزامات واکسیناسیون و حتی پایان …

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …