خانه / گوناگون / پس از هشدارهای بانک مرکزی کانادا، آزمون های استرس وام مسکن، سخت تر می شود

پس از هشدارهای بانک مرکزی کانادا، آزمون های استرس وام مسکن، سخت تر می شود

در پی اخطارهای جدید بانک مرکزی کانادا مبنی بر انباشت بدهی بیش از حد خانواده های کانادایی، دولت فدرال و یک نهاد ناظر ملی اعلام کرده است که در چند روز دیگر، کانادایی هایی که قصد خرید خانه دارند، با آزمایش وام مسکن سخت تری روبرو می شوند.
در آخرین بررسی سیستم مالی، بانک کانادا گفت بسیاری از خانوارها در مقایسه با درآمد خود، وام های کلانی دریافت کرده اند و انعطاف پذیری آنها را برای مقابله با شوک مالی پیش بینی نشده ای، مانند از دست دادن کار محدود کرده است.
از زمان ابتلا به بیماری همه گیر، بدهی کل خانوارها چهار درصد افزایش یافته است و از اواسط سال گذشته، با گرم شدن هوا، بازار مسکن به شدت افزایش یافته است.
در گزارش بانک کانادا اعلام شده است که فعالیت در بازار مسکن و ارقام نگران کننده در مورد وام ها یاد آور سال 2016 است. درست قبل از انجام تست های استرس در برنامه های وام برای اطمینان از اینکه خریداران می توانند در صورت افزایش نرخ بهره، پرداختی ها را انجام دهند.
وزیر امور مالی کانادا، کریستیا فری لند، در بیانیه ای همراه با اعلامیه گفت: “افزایش اخیر و سرعت قیمت مسکن، کانادایی های طبقه متوسط را در کل کشور تحت فشار قرار داده و نگرانی ها را در مورد ثبات بازار کلی افزایش می دهد. حفظ سلامت و ثبات بازار مسکن کانادا برای محافظت از خانواده های طبقه متوسط و بهبود اقتصادی بیشتر کانادا ضروری است.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …