خانه / گوناگون / پاپ از مرگ 215 کودک بومی در کانادا ابراز ناراحتی می کند اما…. عذرخواهی نمی کند

پاپ از مرگ 215 کودک بومی در کانادا ابراز ناراحتی می کند اما…. عذرخواهی نمی کند

پاپ فرانسیس، روز یکشنبه ابراز تاسف خود را از کشف بقایای 215 دانش آموز بومی مدارس شبانه روزی که توسط کلیسا اداره می شدند، بیان کرد اما وی هیچ عذرخواهی را از طرف مقامات مذهبی کلیسا، انجام نداد.
او در میدان سنت پیتر در مورد این موضوع صبحت کرد اما در مقابل اصرار نخست وزیر کانادا که دو روز پیش از واتیکان خواسته بود مسئولیت این موضوع را به عهده گرفته و عذرخواهی کند، هیچ عذرخواهی انجام نداد و پذیرش این مسئولیت را رد کرد.
از قرن نوزدهم، تا دهه 1970، بیشتر کودکان بومی (سرخپوستان) مجبور شدند در مدارسی درس بخوانند که اکثر آنها توسط مجامع مبلغ وابسته کاتولیک روم، اداره می شدند.
سوء استفاده جسمی و روحی در آن مدارس، بیداد می کرد و دانش آموزان به دلیل صحبت به زبان مادری خود، بارها و بارها مورد ضرب و شتم و سوء استفاده و آزارهای جنسی قرار می گرفتند. جاستین ترودو، روز جمعه هفته گذشته، جامعه کلیسا را به دلیل سکوت و مجری این فاجعه، محکوم کرده بود و از جامعه کلیسا خواسته بود تا رسما عذر خواهی کنند و این موضوع را جبران کنند.
پاپ فرانسیس، دقیقا به روش یک مبلغ مذهبی که همواره از واقعیت طفره می رود، گفت: “باشد که مقامات سیاسی و مذهبی همچنان با عزم راسخ برای روشن کردن این امر غم انگیز و متعهدانه، در راه آشتی و بهبود همکاری کنند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …