خانه / گوناگون / همه‌گیری کرونا؛ آمار درگذشتگان در آمریکا از صدهزار فراتر رفت

همه‌گیری کرونا؛ آمار درگذشتگان در آمریکا از صدهزار فراتر رفت

براساس آماری که دانشگاه جانز هاپکینز جمع آوری می‌کند شمار کسانی که در اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا درگذشته اند از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

آمریکا با صد هزار و ۴۷ مورد مرگ و ۱.۶۹ میلیون مورد ابتلا بیش از هر کشوری در این همه‌گیری آسیب دیده است.

اولین مورد ابتلا به کووید-۱۹ روز ۲۱ ژانویه در ایالت واشنگتن در شمال غربی این کشور ثبت شد، در مردی که به تازگی از چین بازگشته بود.

ده کشور با بیشترین میزان مرگ

از زمان شیوع این ویروس در شهر ووهان چین در اواخر سال گذشته، تاکنون ۵.۶ میلیون نفر در جهان به آن مبتلا شده اند و ۳۵۳ هزار و ۴۱۴ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

جان سوپل گزارشگر آمریکای شمالی بی‌بی‌سی می‌گوید شمار قربانیان در آمریکا اکنون تقریبا معادل تعداد کشته های آمریکا در طول مجموعا ۴۴ سال جنگ کره، ویتنام، عراق و افغانستان است.

برخی از ایالات به سختی آسیب دیده مثل نیویورک شاهد افت آمار درگذشتگان هستند، اما به گزارش خبرگزاری رویترز ۲۰ ایالت روز یکشنبه افزایش شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کردند.

شهر نیویورک با بیش از ۲۱ هزار مورد مرگ به شدت در این همه گیری آسیب دیده است.

نیویورک

در اوج شیوع بیماری در این شهر، آمار روزانه مرگ به صدها نفر می رسید، بیمارستان ها تحت فشار شدیدی بودند و مقام ها مجبور به ساخت سردخانه هایی موقتی در کنار مراکز بهداشتی شدند.

نزدیک به ۳۹ میلیون آمریکایی هم در این بحران بیکار شده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پافشاری کرده که بدون اقدامات دولتش آمار مرگ خیلی بالاتر می بود. او روز سه شنبه گفت که آمار مرگ می توانست ۲۵ برابر باشد.

او در ماه فوریه گفته بود که ویروس در آمریکا “تحت کنترل” است و تا آوریل “به طور معجزه آسایی ناپدید خواهد شد.”

او ابتدا مرگ ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر، بعد ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر و سپس “به طور قابل توجهی زیر ۱۰۰ هزار نفر” را پیش بینی کرده بود.

او همچنین روز ۲۰ مه استدلال کرد که “نشان افتخار است” که آمریکا بالاترین شمار تایید شده ویروس کرونا را دارد “چون نشان می دهد که تست کردن در آمریکا خیلی بهتر (در سطح وسیع تر) انجام می شود.”

درحال حاضر واکسنی برای کووید-۱۹ وجود ندارد. همچنین درمانی تایید شده برای آن وجود ندارد اما آزمایش به روی چند دارو در جریان است.

همزمان ایالات مختلف آمریکا در حال برداشتن گام های بیشتری به سوی بازگشایی هستند.

بزرگترین پارک بازی جهان، والت دیزنی ورلد در فلوریدا، قصد بازگشایی در روز ۱۱ ژوئیه را دارد که البته به موافقت فرماندار ایالت مشروط است.

همچنین قرار است چهار کازینوی لاس وگاس که تحت مالکیت “ام جی ام ریزورتس” هستند از روز چهارم ژوئیه باز شوند. این شرکت می گوید که کارمندان به طور مرتب برای کرونا تست خواهند شد.

کرونا در آمریکا

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …