خانه / سلامت و بهداشت / هرگز فکر نکنید که برای محافظت از کلاژن پوست زود است!

هرگز فکر نکنید که برای محافظت از کلاژن پوست زود است!

کلاژن ها در واقع ستون هایی هستند که پوست شما را نگه می دارند و باعث داشتن پوست صاف و سالم می باشند. جنس کلاژن ها از پروتئین است. بدن، ماده ای تولید می کند که وظیفه آن، حل کردن کلاژن های شکسته و فرسوده است. مهم نیست که شما چقدر از کرم محافظت کننده پوست در برابر آفتاب استفاده می کنید، سیگار، نورآفتاب، آلودگی، استرس از عواملی هستند که به کلاژن آسیب می رسانند که در نتیجه، چین و چروک روی پوست، ظاهر می شوند.

کارهایی که باید انجام دهید:

1- مراقب کلاژن پوست خودتان باشید، ورزش و غذای سالم و پرهیز از چربی و استفاده از میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.

2- از آنتی اکسیدان ها و کرم های ضدآفتاب معتبر استفاده کنید.

در مغازه ها و یا خریدهای آنلاین، انواع این مواد، تبلیغ می شوند که باید مراقب بود که سلامت پوست خود را به تبلیغات و محصولات ناشناخته ندهید. در مورد کرم های ضد آفتاب، یادتان باشد که حداقل درجه آن باید 30 باشد. یعنی، SPF 30 یا بیشتر.

یکی از محصولات مورد استقبال DCL super sheer SPF 50 است که یکی از انواع محافظت کننده های قوی می باشد و پوست را به خوبی نگه می دارد.

به خاطر داشته باشید که شما آنتی اکسیدان هم برای حفظ کلاژن پوست لازم دارید و سرُم ترکیبی ویتامین C وE و اسید فرولیک، محلول مناسبی است. بخصوص اینکه در نتیجه تحقیقات علمی انجام شده، ثابت شده است که فقط ویتامین C به تنهایی، هشت برابر، قدرت آنتی اکسیدان دارد.

حفظ، ساخت و مراقبت از کلاژن باید به صورت مستمر باشد، درست مثل این است که شما برای اینکه تناسب اندام و فکر داشته باشید، یوگا کار کنید.

در ضمن، مواد دیگری هم هستند که در رسیدن به این هدف، به شما کمک می کنند، مانند: مشتقات ویتامین A و رتینول Retinol که می توانید بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید.

ترکیبات تحریک کننده ساخت کلاژن

نکته ای که باید بدانید، این است که مصرف این نوع ترکیبات و ویتامین A باید به صورت مثلاً صبح و شب باشد تا در طول 24 ساعت و در زمانهای مختلف، مواد مورد نظر به پوست برسد. البته مدت تاثیر و بروز نتیجه، زمان بیشتری لازم است.

توجه کنید که نگهداری از پوست شما یا چربی شکم یا سلولیت ایجاد شده، همگی باید با نظر متخصص انجام شود وگرنه ممکن است که به خودتان آسیب بزنید که مطمئناً هیچ کس نمی خواهد پوست بد یا ظاهری ناپسند داشته باشد.

مطلاب مربوط

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد: شما اسب نیستید، داروی ضد انگل اسب، کووید را درمان نمی کند

بهداشت کانادا به دلیل اطلاعات غلط در مورد محصولی که برای درمان انگل در حیوانات …

ارائه گواهی واکسن در انتاریو از 22 سپتامبر،‌اجرایی می شود

هنوز واکسن نزده اید؟ به زودی از خدمات و سرویس های بسیاری از بیزینس ها …