خانه / گوناگون / نوروز آمد

نوروز آمد

در آغاز بهار دل انگیز و نوروز پیروز هستیم. آئین نوروزی، یکی از جلوه‌های ارزشمند به جا مانده از نیاکان پاک ماست که کشور ایران و کشورهای فارسی زبان، از جمله تاجیکستان و افغانستان و بخشی از کشورهای اطراف ایران را در بر می‌گیرد. این آئین ارزشمند باستانی، هر سال در بهاران زیبا، با شکوه و جلال هرچه تمام تر، توسط آریاییان برگزار می شود.

اما نوروز امسال را باید در تنهایی خانه، جشن گرفت. چون، روزگار برای مدت کوتاهی، با ما سر ناسازگاری گذاشته است. در این روزها که به دور از دوستان و عزیزان خود هستیم و نمی توانیم از نزدیک، آنها را در آغوش بگیریم، مهر و محبت ها و روبوسی ها را جمع می کنیم تا پس از گذار از بلاهای انسانی و غیرانسانی، کمبودها را جبران کنیم. 

ویروس کرونا، با آمدن شوم خود، درس های آموزنده ای هم به ما انسانها آموخت. از جمله اینکه، بدون دیدار یکدیگر و ابراز مهر و محبت ها و در آغوش کشیدن های عزیزان، زندگی آسان نیست و لطفی ندارد. دور از هم بودن و بیکار در خانه نشستن و عزیزان را فقط از راه دور دوست داشتن، نهتنها خوشایند نیست، بلکه بسیار رنج آور هم هست. شگفت انگیز است موجود ریزی که به چشم دیده نمی شود، چه آسان دنیا را به هم می‌ریزد و میلیاردها انسان را در وحشت مبتلا شدنش بدون تکلیف، وسط زمین و هوا سرگردان می کند. 

در این روزگار بی اعتبار، آیا می توان به غیر از عشق و محبت و دوستی های نزدیک، به چیز دیگری دل بست؟  

ویروس کرونا، میلیاردها انسان را از هم جدا کرد ولی می دانیم که این بلا نیز می گذرد و دوباره همگی ما به هم نزدیک خواهیم شد و بار دیگر، دوستی ها و صمیمیت ها را از نزدیک لمس و با تمام وجود، احساس خواهیم کرد و بیش از پیش، قدر یکدیگر را خواهیم دانست.

آینده فرا روی ماست و شایسته است که امید به فردای بهتر را در دل های آشفته خویش، هرچه بیشتر بارور کنیم تا از این دوره هر چند کوتاه و سیاه، راحت تر عبور کنیم.

بیائیم زندگی را آسان بگیریم تا زمانه هم، زندگی را بر ما آسان بگیرد.

با دوستان گفتگو کردن، بار غم را کاهش می دهد. پس، ارزش دوستی ها و دوستان واقعی خود را بدانیم که دوستان خوب و صمیمی، به راستی در زندگی هرکس، نعمت بزرگی است و جایگزینی ندارد.

در پایان سخن، ضمن شادباش های نوروزی، یک بار دیگر توجه شما را به برنامه های نوروزی تلویزیون آی تی سی (ITC) جلب می کنیم که از روز پنجشنبه ۱۹ مارچ، آغاز و تا روز ۲۳ مارچ ادامه خواهد داشت.

در آغاز سال ۱۳۹9 خورشیدی، برای شما خوانندگان گرامی و کلیه صاحبان مشاغل که در سال گذشته ما را حمایت کردند، آرزوی بهترین ها را داریم وامیدواریم که سال جدید، همراه باشد با تندرستی و شادکامی و موفقیت و امنیت در همه زمینه های زندگی و با آرزوی آزادی، آبادی و سربلندی ایران و ایرانی.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …