خانه / خبری / نمایش مسخره دزدی بانک ملی

نمایش مسخره دزدی بانک ملی

پایان نمایش مسخره دزدی بانک ملی

همه‌اش یک نمایش بود که مردم از صندوق امانات بترسند و دلارهایشان را در حساب های ارزی در بانکها بگذارند یا اوراق قرضه ارزی بخرند! رئیس پلیس تهران در مصاحبه با صدا سیما بانکها را برای نگهداری ارز ناامن اعلام کرد!

آخر کجای دنیا پلیس یک کشور صندوق امانات بانکها را ناامن اعلام می کند؟ همان پریروز که بانک ملی گفته بود نصف اموال مسروقه را با ادعای صاحبان صندوق ها و مالباختگان، آن هم با قیمت ارز آزاد به آنها می دهد و در حساب مسدود واریز می کند و بقیه را هم بعد از بررسی‌های دقیق و رای دادگاه پرداخت می کند، کاملا مشخص بود که دست خود بانک و دولت در کارست و محتویات هر صندوق را دقیقا می دانند که چیست. این واقعیت زمانی مشخص می شود که :

1- در حالیکه دزدان به ادعای مجری، در حال انتقال هستند، هیچکدام دستبند ندارند.

2- کشفیات پلیس در پاکت‌های پلاستیکی مجرا روی میز چیده شده اند. مشخص است که محتویات هر صندوق نباید با بقیه مخلوط شود.

آشکار است که این نمایش برای ایجاد نوعی ترس در دل کُل ایرانی‌هاست که دلارهایشان را در صندوق های امانات و گاوصندوق های خانگی نگهداری می‌کنند. هیچ جای دنیا هیچ بانکی چنین کاری نمی کند که فوری بگوید نصف اموال مسرقه را به ادعای افراد اجاره کنند‌ه می پردازد. زیرا محتویات صندوق ها مشخص نیست مگر اینکه بیمه شده باشند که آنهم به روشی خواهد بود که با اطلاع از محتویات باشد که آنهم، بیمه خسارت را می دهد نه بانک! جمهوری اسلامی از این خودزنی ها زیاد کرده است !!

نکته جالب اینکه دزدان به آن زیرکی، فورا خواستند اموال مسروقه را از کشور خارج کنند ؟!!!

چقدر ابلهانه ؟!

مگر نمی دانند خروج ارز و جواهرات در شرایط عادی، بشدت در فرودگاه امام کنترل می شود، چه برسد زمانیکه یک چنین دزدی صورت گرفته است؟ آنها که آنقدر زیرک و کار آمد بوده اند که محتویات صندوق های بانک را بدون سر و صدا تخلیه کرده اند و حتی فایل‌ها و دستگاه های امنیتی را با خود برده‌اند، یعنی نمی دانستند که فوری نباید اموال را خرج کنند یا به خارج ببرند؟ هر دزدی که ناوارد و ناشی هم باشد، اموال را می برد و در جایی پنهان می کند تا آبها از آسیاب بیفتد. حتی شاید لازم باشد که تا یکی دو سال هم دست به آنها نزند.

براستی شانس آوردیم دزدها فردایش نرفته اند یک یا چند صندوق امانات از بانک ملی بگیرند و اموال مسروقه را در آنها بگذارند !!!

البته نمایش اقتدار پلیس و آگاهی هم بود. ای کاش کمی صبر می کردند و به این زودی مجرمان و دزدان را دستگیر نمی کردند تا شاید ماجرا کمی قابل باورتر می شد‌.

فقط در نمایش تلویزیونی و سینمایی است که نتیجه داستان، ظرف ۲ تا ۳ ساعت مشخص می شود. اما آنها همه فیلم هستند که خلاصه وقایع چند ماه یا چند سال را برای سرگرمی به نمایش می کشند. در هر صورت قطعا مردم ایران بسیار آگاه تر و زیرک تر از آن هستند که اینگونه نمایش ها را واقعی تصور نکنند. زیرا در حد یک نمایش سینمایی هم نبود چه رسد به اینکه قابل باور باشد.

اما قطعا یک چیز اثبات شد و آن اینکه براستی نه تنها بانک‌های ایرانی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند بلکه همگی آنها خود دزدان دارایی های مردم هستند.

هوشیار باشیم.

مطلاب مربوط

بیش از صد هزار دانشجو که از مزایای CERB استفاده کرده بودند، باید پول را پس بدهند

کارلا کوالترو، وزیر کار می گوید: دولت متوجه شده است که بسیاری از دانشجویانی که …

عکس معده مسافر ایرانی در ترکیه که جهانی شد: پر از تریاک

یک مسافر ایرانی در شهر آغری ترکیه، به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شد. مهران. …