خانه / مقالات / نرم نرمک می رسد اینک بهار

نرم نرمک می رسد اینک بهار

بهار در راه است و چند روز دیگر عطر دل انگیز نوروزی همه جا را پر خواهد کرد. بهاران بسیاری را پشت سر گذاشتیم و خدا میداند که چند بهار دیگر را خواهیم دید!

هر بهاری که از راه می رسد، گرچه گذشت زمان را یادآوری می کند، ولی در عین حال، پیام آور زیبایی هایی است که نیاکان ما، طی قرون متمادی، در فراز و نشیب تاریخ، برای نوروز، این سنت زیبا و ارزشمند ایرانی، بوجود آورده اند. زیباییِ بهار و نوروز، اصیل، پر معنا و گرانبهاست. سُنت نوروزی، ارزش هایی را در بر دارد که همه ایرانیان را با هر مرام و مسلکی، آگاه و ناخودآگاه، به شور و شعف وا میدارد.

در ایام نوروز، در دل همه ایرانیان و همه ملت هایی که زمانی جزو “ایران بزرگ” بودند، مهر ومحبتی دیرینه و کهن، شعله ور می شود که فضای دل ها را از رایحه دل انگیزش، آکنده میکند.

بهار و نوروز را گرامی میداریم، زیرا که بخش بزرگی از هویت و اصالت ما را تشکیل می دهد. بها دادن به نوروز، بها دادن به خود و ارزش های ملی بازمانده از نیاکان پاک ماست. دست در دست هم، به استقبال نوروز می رویم و این پیوند ابدی طبیعت با آئین با شکوه تاریخی سرزمین کهن آریائی مان را با صلح و محبت و دوستی، جشن می گیریم.

آری، نوروز و بهار را با تمام جلوه های باشکوه و زیبایش، گرامی می داریم.

***

و اما همراه با طنین دلنواز گام های نرم و لطیف بهار که آهسته آهسته، از راه می رسد، “تلویزیون ایرانیان کانادا(ITC)نیز با بهار در خانه های شما عزیزان، میهمان خواهد بود و سعی دارد تا بهترین برنامه های شاد نوروزی را به جامعه والای و گرانقدر ایرانی از هر نژاد و دیگر پارسی زبانان کانادا و سرتاسر دنیا تقدیم کند.

در دنیای امروز این گفته قدیمی هنوز هم کاربرد دارد که ” یک دست صدا ندارد” و تنها در سایه مشارکت و همکاری است که موفقیت هر سازمان، نهاد و یا هر گروه دیگری تضمین می شود.

تلویزیون ایرانیان (ITC)، از روز سه شنبه 19 مارچ، یعنی شب سال تحویل، تا 23 مارچ، ویژه برنامه نوروزی خواهد داشت. در این ویژه برنامه، همراه با هنرمندان شهر تورنتو، نوروز باستانی را، در این سوی جهان، با همه دلتنگی های دور از وطن، جشن می گیریم و آرزو داریم که شما نیز جزو بینندگان ما باشید و از برنامه های متنوع و شاد ما، لذت ببرید. برنامه ها شامل:

نمایش، گزارش، رقص، موسیقی زنده، توسط هنرمندان شهرما تورنتو خواهد بود.

توجه شما را به سایت های زیر جلب می کنم که هر کدام از آنها شما را به تماشای برنامه های نوروزی تلویزیون ITC دعوت می کند.

سایت www.itctv.ca

سایت glwiz.com

سایتwww.iran.tv

یادمان باشد که بر اساس قانون جذب، هر چقدر امواج مثبت بیشتری از خود ساطع کنیم، به همان اندازه نیز به سوی ما باز خواهد گشت.

هر روزتان نوروز    نوروزتان پیروز

 

 

مطلاب مربوط

ابوالحسن بنی‌صدر درگذشت

سایت روزنامه انقلاب اسلامی (پاریس – وابسته به بنی‌صدر) با انتشار اطلاعیه‌ای از سوی خانواده …

مسئولیت و یا بی تفاوتی

همه ما خوب می دانیم که تحولات زیادی در دنیا بوجود آمده است. در حقیقت …