خانه / گوناگون / مونترال و اعتراضات خیابانی به منع رفت و آمد شبانه / 7 نفر دستگیر شدند و برای 107 نفر برگه های جریمه صادر شد

مونترال و اعتراضات خیابانی به منع رفت و آمد شبانه / 7 نفر دستگیر شدند و برای 107 نفر برگه های جریمه صادر شد

روز یکشنبه از ساعت هشت شب، منطقه مونترال قدیمی، شاهد درگیری بیش از حد مردم و خشونت های باور نکردنی در خیابان از سوی مردم، در اعتراض به قانون منع رفت و آمد شبانه به دلیل همه گیری های گسترده بود.
شیطنت های خیابانی، راه انداختن آتش سوزی های گسترده و شکستن شیشه مغازه ها، این اعتراضات را تشبیه به آخر الزمانی بدل کرده بود.
با حضور پلیس، اعتراضات خشمگینانه تر شد و مردم در منطقه ژاک کارتیه، سطل های زباله را به آتش کشیدند.
گروه ضد شورش پلیس، در محل مستقر شدند و برای پاکسازی میدان، از گاز اشک آور استفاده کردند. به بسیاری از نیمکت ها و ویترین مغازه ها در این منطقه جاذبه گردشگری مونترال، خسارت های جبران ناپذیری وارد شد.
برخی از معترضان، حتی جلیقه های ضد گلوله پوشیده بودند.
در همین حال، آتش نشانان مونترال آتش های بی شماری را که معترضین در خیابان های باریک منطقه برپا کرده بودند، خاموش می کردند.
صبح روز دوشنبه، والری پلانته، شهردار مونترال سریعاً خشونت را محکوم کرد و آن را “غیر قابل قبول” توصیف کرد. او خطاب به معترضان گفت: اعتراض باید بر مبنای قوانین باشد. شکستن ویترین فروشگاه ها و رستوران ها در حالی که صاحبان آنها به زانو در آمده اند، چه توجیهی دارد؟ به نظر من غیر قابل قبول است. ”

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …