خانه / خبری / مردان بیشتر در معرض خطر بیماری‌های روانی

مردان بیشتر در معرض خطر بیماری‌های روانی

یک مطالعه اخیر در دانشگاه بریتیش کلمبیا که به سفارش خیریه Movember انجام شد، نشان داد که بعد از قطع یک رابطه عاطفی، مردان بیشتر در معرض خطر بیماری‌های روانی از جمله اضطراب، افسردگی و حتی خودکشی هستند.

جان اولیف، نویسنده اصلی مقاله، خاطرنشان کرد که جدایی زناشویی، خطر خودکشی مردان را چهار برابر می کند.

اولیف، رئیس تحقیقات کانادا و UBC گفت: «اگر به پیشگیری از خودکشی فکر کنیم و بدانیم که مردان سه تا چهار برابر زنان خودکشی می‌کنند، آن وقت بیشتر می توانیم به این که شکست‌های روابط چقدر آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد برسیم.

محققان با 47 مرد از کانادا و استرالیا مصاحبه کردند و از آنها در مورد تجربیاتشان در رابطه با جدایی پرسیدند. 96 درصد گزارش‌های مفصلی، از «اضطراب، افسردگی و خودکشی» در طول و بعد از شکست شراکتی، به اشتراک گذاشتند. آنها دریافتند که مردان هنگام مواجهه با درگیری، مسائل را کم اهمیت جلوه می دهند و باعث شکسته شدن بیشتر رابطه می شوند. و بعد پشیمان می شوند که پشیمانی هم سودی ندارد

این مطالعه همچنین نشان داد کسانی که پس از جدایی با یک کشمکش روانی مواجه بودند، تمایل به استفاده از موادی از جمله الکل برای مقابله با احساسات خود داشتند.

در این تحقیق به مردان هشدار می دهد که “شما باید متوجه باشید که فقط با انجام اقدامات کوچک، با بیرون رفتن، با معاشرت، با وارد شدن به یک قرار ملاقات، می توانید خود را از این حالت افسردگی شدید خارج کنید.

مطلاب مربوط

بازداشت کارگردان به خاطر سرقت گردنبند طلای پیشکسوت پرسپولیس

کارگردان تئاتر که متهم است گردنبند قیمتی یکی از پیشکسوتان تیم پرسپولیس را سرقت کرده‌است، …

زمین لرزه پکتیکا

تعداد جان‌باختگان زمین لرزه پکتیکا به بیش از هزار نفر رسید مقامات افغانستان از دست‌کم …