خانه / مقالات /   ”  ماه ژوئن را جدی بگیرید  “   

  ”  ماه ژوئن را جدی بگیرید  “   

اول ماه ژوئن به عنوان روز ملی‌ بازماندگان از سرطان نامگذاری شده است.

 Canadian Cancer Statistics طبق آمار  :

  • در سال 2016، 202400 نفر به سرطان مبتلا شدند
  • 78800 نفر از سرطان فوت کردند
  • سرطان بالاترین آمار فوت را دارد، بیشتر از امراض قلبی
  • از هر 5  نفر کانادایی 2 نفر یکی از انواع سرطانها را در طول عمر خود تجربه می کنند.
  • 45% از آقایان و 42% از خانمها ( تقریبا یک نفر از هر 2 نفر)

از ابتدای سال ۲۰۰۹ حدود ۸۳۸،۷۲۴ شهروند کانادائی که در ۱۰ سال اخیر مبتلا به سرطان شده بودند توانسته اند زنده بمانند .

پیشرفت عمده‌ای در مرحلهٔ پیشگیری که شامل تشخیص و درمان سریع بوده، توانسته موجب زنده ماندن افراد بیشتری گردد. گرچه بروز سرطان میتواند مشکلات عمده و جدی، از جمله مشکلات جسمی‌، روحی‌ وبخصوص مالی در زندگی‌ مبتلایان ایجاد نماید.

همچنین افراد مبتلا دچار مشکلاتی نظیر یافتن یک متخصص قابل اعتماد میگردند که بتوانند درمان و امید بهبودی را افزایش دهند، ضمنا مشکلاتی ناشی‌ از نداشتن یک بیمه مناسب یا پوشش کافی‌ از آن بیمه همراه با مسائل مالی ناشی‌ از آن، مشکل در یافتن شغل دیگر، مسائل روانی‌ و متأسفانه عدم همدردی کافی‌ از طرف خانواده ونزدیکانشان  زنده ماندن و جان سالم به در بردن از سرطان کار بزرگی‌ است که نیاز به حمایت عاطفی  .  . وبخصوص مالی دارد.

متاسفانه مسائل و مشکلات مالی ناشی از بروز این بیماریها گاهی افراد را مجبور به برگشت به کار می نماید بدون اینکه از نظر جسمی آمادگی داشته باشند زیرا هزینه خانه، اجاره، مورتگیج، بچه ها، خورد و خوراک و… همیشه جدی است و همیشه هم وجود دارد.

اخیرا همه ما شاهد جمع آوری کمک های مالی برای افراد مبتلا و خانواده آنها بوده و هستیم، ولی بهتر نیست که کمی هشیارانه عمل کنیم و با روزی چند دلار ( بسته به سن) بیمه ای تهیه کنیم که بتوانیم در هنگام ابتلا به بیماری و زمان طولانی معالجه نگران هزینه های اجباری زندگی نباشیم.

علت اصلی بوجود آمدن بیمه های Critical Illness نیز هزینه هایی هستند که به شخص مبتلا خواسته و یا ناخواسته تحمیل می شوند. این بیمه می تواند به محض ابتلا و مشخص شدن بیماری به شخص بیمه شده یکجا و بدون مالیات پرداخت شود. می تواند بین 25000 دلار تا /52 میلیون دلار باشد و اگر خوش شانس باشیم و تا 75 سالگی سالم بمانیم ،می توانیم حق بیمه های پرداختی را یکجا از شرکت بیمه پس بگیریم.

همه این هشدارها برای آگاهی بیشتر و آمادگی بیشتر برای روبرو شدن با مسائل غیرقابل پیش بینی ولی بسیار محتمل در زندگی می باشند و باید جدی گرفته شوند زیرا آمار و ارقام راست می گویند و اتفاق ها همیشه برای همسایه نمی افتند. یادمان باشد که ما هم همسایه دیگرانیم.

نقل از Canadian Cancer Statistics 2016

 

                                                                                                                 مهندس فرحنازجاهد

            MDRT Member

مطلاب مربوط

علت عقب ماندگی

دنیای عجیبی است! چه کسی باور می کرد که گروه مذهبی طالبان، پس از ۲۰ …

فاجعه در ایران

مدتی است که فاجعه موج پنجم کرونا در ایران شروع شده و همچنان بی رحمانه …