خانه / سلامت و بهداشت / ماه نوامبر، ماه سبیل، ماه روبان آبی، ماه آگاهی رسانی در مورد سرطان پروستات

ماه نوامبر، ماه سبیل، ماه روبان آبی، ماه آگاهی رسانی در مورد سرطان پروستات

اگر در ماه نوامبر دوست یا همکارتان را دیدید که سبیل گذاشته است، شاید برای همراهی با کمپین موامبر باشد. بد نیست شما هم همراهی کنید یا از نزدیکانتان بخواهید سبیل نوامبر را فراموش نکنند.
کمپین موامبر ابتدا برای تحقیق و اطلاع‌رسانی درباره سرطان پروستات آغاز شد و در سال‌های بعد گسترش پیدا کرد. پایه‌گذاران این کمپین معتقدند مردان معمولا در مواجهه با بیماری‌ها و مشکلات سکوت می‌کنند و از کسی کمک نمی‌خواهند. همچنین نسبت به علایم بیماری بی‌توجه‌اند و به همین دلیل است که بر اساس آمارها، معمولا شش سال کمتر از زنان عمر می‌کنند. از این رو، کمپین‌ سلامت مردان گسترش پیدا کرد و در حال حاضر، مبارزه با سرطان بیضه، بیماری‌های روحی و همین‌طور پیشگیری از خودکشی و مقابله با کم‌تحرکی مردان را شامل می‌شود.
همان‌طور که کمپین «اکتبر صورتی» برای مبارزه با سرطان سینه و با روبان‌ صورتی شهرت پیدا کرد، کمپین «موامبر» هم روبان آبی را به‌عنوان نماد مبارزه با سرطان پروستات انتخاب کرد. این کمپین تاکنون توانسته است حدود ششصد میلیون دلار برای مبارزه، ‌اطلاع‌رسانی و کمک به پیشگیری و درمان سرطان پروستات کمک مالی جمع‌آوری کند. علاوه بر مردان، زنان هم دعوت می‌شوند به این کمپین بپیوندند و نزدیکانشان را ترغیب کنند برای تشخیص و پیشگیری از این بیماری اقدام کنند. آدرس وب سایت جهت کمک مالی به انجمن موامبر کانادا:
https://ca.movember.com/

مطلاب مربوط

دلایل و راه های پیشگیری از حسادت نوجوانان

حسادت واکنشى هیجانى است که تقریبا در سن ۱۵ تا ۱۶ ماهگی درکودکان آشکار می …

خواص تخم شربتی

طبع تخم شربتی گرم و خشک بوده و تخم شربتی آهن بالای دارد تخم شربتی …