خانه / مقالات / ”  ماه جون را جدی بگیریم  “     

”  ماه جون را جدی بگیریم  “     

                                

اول ماه ژوئن به عنوان روز ملی‌ بازماندگان از سرطان نامگذاری شده است.

  طبق آمار Canadian Cancer Statistics  از  ابتدای سال ۲۰۰۹ حدود ۸۳۸،۷۲۴ شهروند کانادائی که در ۱۰ سال اخیر مبتلا به  سرطان شده بودند توانسته اند زنده بمانند.

پیشرفت عمده‌ای در مرحلهٔ پیشگیری که شامل تشخیص و درمان سریع بوده، توانسته موجب  زنده ماندن افراد بیشتری گردد. گرچه بروز سرطان میتواند مشکلات عمده و جدی، از جمله مشکلات جسمی‌، روحی‌ و مالی در زندگی‌ مبتلایان ایجاد نماید.

همچنین افراد مبتلا دچار مشکلاتی نظیر یافتن یک متخصص قابل اعتماد میگردند که بتوانند درمان و امید بهبودی را افزایش دهند، ضمنا مشکلاتی ناشی‌ از نداشتن یک بیمه مناسب یا پوشش کافی‌ از آن بیمه همراه با مسائل مالی ناشی‌ از آن، مشکل در یافتن شغل دیگر، مسائل روانی‌ و متأسفانه عدم همدردی کافی‌ از طرف خانواده ونزدیکانشان زنده ماندن و جان سالم به در بردن از سرطان کار بزرگی‌ است که نیاز به حمایت عاطفی  و… بخصوص آسودگی‌ خیال مالی دارد.

  متاسفانه مسائل و مشکلات مالی ناشی از بروز این بیماریها گاهی افراد را مجبور به برگشت به کار می نماید بدون اینکه از نظر جسمی آمادگی داشته باشند زیرا هزینه خانه، اجاره، مورتگیج، بچه ها، خورد و خوراک و… همیشه جدی است و همیشه هم وجود دارد.

علت اصلی بوجود آمدن بیمه های Critical Illness نیز هزینه هایی هستند که به شخص مبتلا خواسته و یا ناخواسته تحمیل می شوند. این بیمه می تواند به محض ابتلا و مشخص شدن بیماری به شخص بیمه شده یکجا و بدون مالیات پرداخت شود. می تواند بین 25000 دلار تا 2 میلیون دلار باشد و اگر خوش شانس باشیم و تا 75 سالگی سالم بمانیم می توانیم حق بیمه های پرداختی را یکجا از شرکت بیمه پس بگیریم.

همه این هشدارها برای آگاهی بیشتر و آمادگی بیشتر برای روبرو شدن با مسائل غیرقابل پیش بینی ولی بسیار محتمل در زندگی می باشند و باید جدی گرفته شوند زیرا آمار و ارقام راست می گویند و اتفاق ها همیشه برای همسایه نمی افتند. یادمان باشد که ما هم همسایه دیگرانیم.

فرحنازجاهدMDRT Member

کارشناس ارشد بیمه ، مشاور

 در سرمایه گذاری های تضمینی

مطلاب مربوط

حمایت از بیزینس های ایرانی

می دانیم که بلای کرونا که می توانست در عرض دو و یا سه هفته، …

از ماست که برماست

شما تا چه اندازه اخبار و حوادث جهان را تعقیب می کنید؟ این روزها، یا …