خانه / مقالات / ماه اکتبر را جدی بگیریم!!…

ماه اکتبر را جدی بگیریم!!…

پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی همه اندیشمندان، مراکز پزشکی، سازمانهای بهداشتی و….. را بطور منطقه ای (Local) و یا فراگیر (Global) به این نتیجه رساند، که پیش از اینکه بدنبال راهکارهای جدید برای مبارزه با بیماریها بخصوص بیماریهای سخت باشند باید بطور جدی بر روی روشهای آگاهتر و سالمتر زندگی کردن تمرکز نموده و افزایش دانش عمومی در این زمینه را در رأس برنامه های خود قرار دهند.

سالهاست که فعالیتهای گسترده ای در این زمینه صورت می گیرد که بطور چشم گیری هم موفق بوده و افزایش نرخ طول عمر در خانمها و آقایان ناشی از توجه ما به این روشها و پیگیری آنهاست علی رغم اینکه آمار بیماریها نیز بالاست(نقل در مقالات گذشته).

به دلایل ذکر شده سازمانهای بهداشتی و درمانی ماههای مختلف سال را به منظور شناخت بیماریها، آگاهی رسانی و مبارزه به آنها اختصاص داده اند، ماه اکتبر از بارزترین آنهاست.

بعنوان مثال ماه اکتبر:

  • ماه هشیاری الکلیسم
  • ماه هشیاری صدمات مغزی
  • ماه هشیاری AIDS
  • ماه هشیاری سلامتی کبد و جگر
  • ماه هشیاری سلامتی ریه

و…. بسیاری دیگر

و مهمتر از همه  ماه هشیاری سرطان سینه  که در رأس آنها قرار گرفته.

طبق آماری دقیق در کانادا تا آخر سال 2017 حدود 26300 نفر به سرطان سینه مبتلا خواهند  شد72 نفر درروز  !!! که از این عده 5000 نفر جان خود را از دست دادند.

مانطور که می بینید حدود 2 1300 نفر زنده ماندند ولی آیا می دانید که زمان بهبودی هر یک از این افراد چقدر طول  کشید؟

  • با چه مسائلی از نظر خانوادگی، عاطفی، شغلی و مالی روبرو شدند؟

متأسفانه مسائل و مشکلات مالی مسائل دیگر را نیز تحت تأثیر خود قرار می دهند. چرا که براحتی امکان از دست دادن شغل در اثر طولانی بودن دوره معالجه و بهبود بسیار دیده میشود. گاهی حتی همسران هم بدلیل درگیر شدن با مشکلات این بیماران شغلشان به خطر می افتد.

  • ضمن اینکه OHIP هم برخلاف آنچه تصور ماست همه هزینه های مدا وا را پرداخت نخواهد کرد.

بهرحال با توجه به آماریکه از هر 3 نفر 1 نفر امکان ابتلا دارد ما نه تنها باید از نظر بهداشتی و پزشکی همیشه مراقبت لازم را از خود بنمائیم بلکه از نظر مالی و اقتصادی هم پیش بینی های لازم را بنمائیم.

مسائل و مشکلات مالی ناشی از بروز این بیماریها گاهی افراد را مجبور به برگشت به کار می نماید بدون اینکه از نظر جسمی آمادگی داشته باشند زیرا هزینه خانه، اجاره، مورتگیج، بچه ها، خورد و خوراک و… همیشه جدی است و همیشه هم وجود دارد.

علت اصلی بوجود آمدن بیمه های Critical Illness نیز هزینه هایی هستند که به شخص مبتلا خواسته و یا ناخواسته تحمیل می شوند. این بیمه می تواند به محض ابتلا و مشخص شدن بیماری به شخص بیمه شده یکجا و بدون مالیات پرداخت شود. می تواند بین 25000 دلارتا.5 2 میلیون دلار باشد و اگر خوش شانس باشیم و تا 75 سالگی سالم بمانیم ،می توانیم حق بیمه های پرداختی مان  را یکجا از شرکت بیمه پس بگیریم.

همه این هشدارها برای آگاهی بیشتر و آمادگی بیشتر برای روبرو شدن با مسائل غیرقابل پیش بینی ولی بسیار محتمل در زندگی می باشند و باید جدی گرفته شوند زیرا آمار و ارقام راست می گویند و اتفاق ها همیشه برای همسایه نمی افتند. یادمان باشد که ما هم همسایه دیگرانیم.

                                                                                                                                                 مهندس فرحناز جاهد

Member of Million Dollars Round Table (MDRT)

   کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

 

 

 

 

مطلاب مربوط

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت یکم: به یکی از دوستان گفتم: از این روی …