خانه / مقالات / لذت بردن از زندگی

لذت بردن از زندگی

خواننده گرامی، آیا می تونید بگوئید که شما چه جور آدمی هستید و یا چه طبعی دارید؟ آیا خودتان را تا بحال محک زده اید؟ آیا خوش برخورد هستید و با هر که آشنا می شوید، فوری و به راستی درهای دلتان را باز می کنید و از هر دری با او صحبت می کنید؟ و یا اخمو و سختگیر هستید و به این راحتی ها، با دیگران دوست نمی شوید؟

آیا معاشرتی هستید و هر هفته در خانه خود مهمان دارید و یا به مهمانی های دوستان می روید؟ آیا به سایر تفریحات هم نظری دارید؟ مثل: کنسرت، سینما، رستوران، سفرهای کوتاه و…

آیا به خواندن مجله و کتاب علاقه دارید، جدول حل می کنید و یا به دوستان خود زنگ می زنید و کلی با آنها درددل می کنید؟

می دانیم که هر نوع تفریحی که باعث نشاط و شادی ما بشود، هزینه دارد. کنسرت، سینما، سفرهای کوتاه و یا هر نوع تفریح دیگر (که امیدوارم کازینو جزو لیست شما نباشد!).

بطور کلی، انسانها دوست دارند که از زندگی لذت ببرند، البته اگر میسر شود. اگرچه گاهی امکانات و یا فرصت مناسبی نیست که به اصطلاح، حال کنیم و خوش باشیم، ولی دوستان، باید فرصت ها را ایجاد کرد. نباید دست روی دست گذاشت و منتظر دیگران شد تا آنها پیشقدم شده و ما هم با آنها همراهی کنیم. با کمی اراده و با کمی حرکت، می بینیم که می تواند اتفاقات بسیار خوبی بیفتد که خارج از انتظارمان باشد.

غیر از غذای جسمی، به غذای روحی هم نیازمندیم. کتاب خوب، سمینارهای آگاهی دهنده، کلاس های معرفت و عرفان، یوگا و غیره، همگی موجب روح افزایی و نشاط خاطر می شوند.

ما، در مجله شهرما مطالب جالبی در همین زمینه ها داریم که موجب انبساط خاطر و آرامش روح و روان می شوند، مانند: نوشته های خانم نفیسه معتکف (صفحه 87)، مقاله های امان بزرگزاد (صفحه 88) و انتخاب سردبیر (صفحه 92)، تا چند هفته پیش هم مقاله های خوب اکنکار در مجله چاپ می شد.

همانگونه که برای کارهای مادی و لذات جسمانی، وقت و هزینه صرف می کنیم، منطقی است که برای لذات روح و جان نیز، وقت بگذاریم و کمی هم هزینه کنیم.

خانم نفیسه معتکف، مترجم معروف که کتاب های ارزشمندی را به زبان فارسی ترجمه کرده است، از جمله: راز، قانون جذاب و بیش از 200 کتاب با ارزش دیگر، سمینار مهمی را با عنوان “از سر راه خودت، کنار برو” در روز شنبه 26 ژانویه در بنیاد کوروش برگزار می کند. این سمینار را که جنبه سازنده و مثبتی دارد، به همه پیشنهاد می کنیم و امیدواریم که با استقبال خود، هم به خودتان کمک کنید و هم باعث شوید تا سمینارهایی نظیر آن، برای بالا بردن سطح روحیه و ارتقای اعتماد به نفس، باز هم برگزار شود.

باید مثبت بود و با اراده و همت، قدم برداشت. مگر چند بار به دنیا می آئیم که این نوع فرصت ها را از دست بدهیم؟ به امید دیدار شما در این سمینار.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره این سمینار، لطفا به صفحه 138 مجله 738 مراجعه کنید.

مطلاب مربوط

ابوالحسن بنی‌صدر درگذشت

سایت روزنامه انقلاب اسلامی (پاریس – وابسته به بنی‌صدر) با انتشار اطلاعیه‌ای از سوی خانواده …

مسئولیت و یا بی تفاوتی

همه ما خوب می دانیم که تحولات زیادی در دنیا بوجود آمده است. در حقیقت …