خانه / فرهنگ و هنر / لارا درن بازیگر نامزد اسکار رییس آکادمی اسکار میشود؟!

لارا درن بازیگر نامزد اسکار رییس آکادمی اسکار میشود؟!

چهار سال پیش، شریل بون آیزاکس با رای اکثریت هیات مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینمایی امریکا به مقام  ریاست این نهاد منصوب شد. شریل که پیش از این، سال‌ها به عنوان روابط عمومی آکادمی فعالیت کرده بود، نخستین امریکایی دورگه و سومین زنی بود که موفق شد بر صندلی ریاست آکادمی فیلم امریکا تکیه بزند.

حالا با نزدیک شدن به دور جدید رای‌گیری هیات مدیره که در پایان ماه ژوییه انجام خواهد شد، شنیده‌ها حاکی از آن است لارا درن بازیگر امریکایی نامزد اسکار و هنرپیشه محبوب دیوید لینچ از گزینه‌های اصلی برای ریاست بعدی آکادمی به شمار  می‌رود.

از ابراز علاقه این بازیگر 50 ساله به فعالیت در مقام ریاست آکادمی خبر داده است.
ژوییه پارسال بود که درن به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره آکادمی انتخاب شد. در صورت کاندیدا شدن درن و پیروزی احتمالی او به عنوان رییس جدید آکادمی، یکی از پر سر و صداترین انتصابات تاریخ این نهاد سینمایی رقم خواهد خورد؛ درن علاوه‌بر آن که به حلقه «از ما بهتران» هالیوود تعلق دارد، فرزند بروس درن و دایان لد دو بازیگر امریکایی نامزد اسکار است.

همچنین بعد از انتصاب سه چهره سرشناس شامل :
بت دیویس، فی کنین و آیزاکس، او چهارمین زنی خواهد بود که بر صندلی ریاست آکادمی تکیه خواهد زد.
با وجود پیگیری‌های خبرنگاران، درن تا کنون از هر گونه اظهارنظر و واکنش به احتمال انتخابش به عنوان رییس بعدی آکادمی خودداری کرده است.

بازیگر باسابقه امریکایی اخیرا در سریال موفق «دروغ‌های کوچک بزرگ» محصول جدید استودیوی «برادران وارنر» و شبکه «اچ بی او» ایفای نقش کرده است که دومین همکاری او و ژان مارک وله به شمار می‌رود.

اولین همکاری او و وله به فیلم «وحشی» (2014) بر می‌گردد که نامزدی اسکار در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل را برایش به ارمغان آورد.
او به زودی با بازسازی سریال «تویین پیکس» ساخته دیوید لینچ به صفحه تلویزیون بر میگردد. از میان دیگر گزینه‌های احتمالی کاندیداتوری برای ریاست آکادمی می‌توان به :
فیل آلدن رابینسن کارگردان «سرزمین رویاها» (1989)، دیوید روبین بازیگردان و تهیه‌کننده مراسم جوایز مدیران آکادمی در نوامبر گذشته و جفری کرلند طراح لباس اشاره کرد.

راب فریدمن یکی از روسای پیشین استودیوی «لاینزگیت» نیز جزو گزینه‌های احتمالی این پست به شمار می‌رود، اما به منظور دستیابی به این مقام باید ابتدا بار دیگر به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره انتخاب شود؛ چرا که تنها اعضای هیات مدیره می‌توانند به ریاست آکادمی منصوب شوند.

در روز  (28 آوریل)، آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان ریاست آکادمی بود. رای‌گیری برای تعیین نامزدها از 15 تا 19 ماه مه برگزار می‌شود و تاریخ رای‌گیری نهایی از 19 تا 23 ژوئن تعیین شده است. آخرین مرحله رای‌گیری برای انتخاب رییس جدید آکادمی، بعد از اعلام نتایج پایانی در ماه ژوییه برگزار خواهد شد.

 

مطلاب مربوط

طلای زنده

یکی از مشکلات جهان امروز، حفظ بهداشت محیط زیست است. کره زمین، پر از آلودگی …

واکسینه بودن برای شرکت در بزرگترین فستیوال موسیقی در اتاوا، اجباری شد

فستیوال بزرگ و محبوب موسیقی Escapade Music Festival (EMF) در اتاوا، و در ماه سپتامبر …