خانه / گوناگون / شهردار تهران استعفای کتبی خود را به شورا داد

شهردار تهران استعفای کتبی خود را به شورا داد

محمدعلی نجفی، شهردار تهران، بعد از حدود هفت ماه اداره شهرداری، استعفای کتبی خود را به شورای شهر داد.

شورای شهر تهران که روز، ۲۳ اسفند، برای بررسی این استعفا جلسه اضطراری و غیرعلنی داشت، اعلام کرد که در اولین جلسه رسمی سال ۱۳۹۷ در فروردین ماه نظر خود را اعلام خواهد کرد.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، بعد از جلسه اضطراری گفته است که تا جلسه بعدی شورای شهر در سال جدید خورشیدی، محمدعلی نجفی همچنان شهردار تهران خواهد بود.

آقای هاشمی گفته که عصر روز، ۲۲ اسفند، استعفای آقای نجفی را دریافت کرده و به سایر اعضا اطلاع داده تا جلسه غیرعلنی برگزار شود.

خبر استعفای آقای نجفی روز 23 اسفند به طور ناگهانی اعلام شد در حالی که شماری از اعضای شورای شهر تهران آن را تکذیب کردند.  ساعاتی بعد، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، تأیید کرد که آقای نجفی استعفای کتبی داده است.

با وجود این، دو ساعت بعد از اعلام خبر استعفا، محمدعلی نجفی، بدون اشاره به استعفا، در توییتر خود به یکی از معضلات شهرداری تهران اشاره کرده است.

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در کانال تلگرام خود نوشته که “بیماری جدید” آقای نجفی علت استعفای او بوده است.

او گفته است که “این دلیل [بیماری] برای اعضای شورای شهر محرز شد که البته نمی‌توان تاثیر فشارهای سیاسی را هم کتمان کرد.”

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا استعفای شهردار تهران به دلیل فشارهای سیاسی و بیرونی است، تاکید کرد: برخی از اعضای شورا این نظر را داشتند اما تعدادی از اعضای شورا که با پزشک معالج نجفی در ارتباط هستند موضوع بیماری شهردار را تایید می‌کنند. بیماری آقای نجفی به دلیل استرس‌های زیاد، بروز کرده است.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …