خانه / خبری / شاید به زودی صندوقداران از کار بیکار شوند

شاید به زودی صندوقداران از کار بیکار شوند

به لطف هوش مصنوعی و تکنولوژی، شاید به زودی صندوقداران فروشگاه ها و خرده فروشی ها، از کار بیکار شوند خرده‌فروشی فروشگاه‌های رفاهی Alimentation Couche-Tard Inc. اعلام کرده است که بیش از ده هزار صندوق نقدی بدون لمس مجهز به هوش مصنوعی را در سراسر شبکه کانادایی فروشگاه‌های Couche-Tard و Circle K خود مستقر خواهد کرد.

سیستم های پرداخت هوشمند که توسط شرکت هوش مصنوعی Mashgin طراحی شده است، در بیش از هفت هزار فروشگاه زنجیره ای Couche-Tard و Circle K طی سه سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

منگوس مدیرعامل Couche- می گوید: “ما متعهد به سرمایه گذاری وسیع در امر فناوری هستیم که استاندارد جدیدی را برای راحتی مشتریانمان ایجاد می کند و ماموریت ما را برای آسان تر کردن زندگی مشتریانمان را هر روز پیش می برد.”

«سیستم اسمارت چک آوت” با استفاده از فناوری تغییر بازی Mashgin صف ها را کوتاه می‌کند، تجربه مشتری را بهبود می‌بخشد و تیم‌های ما را آزاد می‌کند تا روی کمک به مشتریان خود تمرکز کنند.

ما مشتاقانه منتظر معرفی این پلت فرم جدید به فروشگاه های سراسر شبکه خود هستیم.

این سیستم یک دستگاه کانتر جمع و جور است که با چیدمان فروشگاه موجود مطابقت دارد. این سیستم از بینایی کامپیوتری برای تشخیص اقلام در هر زاویه ای استفاده می کند و فوراً آنها را در یک تراکنش به صدا در می آورد. مشتریان اقلام خود را روی سیستم بدون لمس قرار می دهند – که از دوربین ها برای حساب کردن همه چیز در کمتر از یک ثانیه استفاده می کند.

مشتریان نیازی به دانلود برنامه یا یافتن و اسکن بارکد ندارند. این شرکت می‌گوید مشتریان می‌توانند تسویه‌حساب‌های خود را در کمتر از 10 ثانیه تمام کنند – هشت برابر سریع‌تر از پرداخت‌های شخصی «سنتی».

اما آیا کانادا باید از فناوری به عنوان جایگزین انسان استفاده کند؟

“فرِشی، Freshii،” یک زنجیره فست فود کانادایی، در ماه آپریل پس از اعلام یک سیستم صندوقدار مجازی جدید به نام “Percy” جنجال برانگیخت.

این زنجیره دستگاه‌های تماس تصویری را به صندوق‌های پول در چندین مکان در انتاریو متصل کرده است. هنگامی که مشتری به آن نزدیک می شود، سیستم برای نشان دادن چهره یک صندوقدار در هزاران کیلومتر دورتر در آمریکای مرکزی روشن می شود.

پس از اینکه مشخص شد این فست فود، صندوق‌داران مجازی را از نیکاراگوئه استخدام می کند به آنها 3.75 دلار در ساعت پرداخت می‌کند، واکنش‌های شدیدی نشان داد که بسیار کمتر از حداقل دستمزد 15 دلاری انتاریو است.

علاوه بر برون سپاری کارگران برای کمتر از حداقل دستمزد، صندوق‌های خودسرویس مبتنی بر هوش مصنوعی بحث‌هایی را در مورد اینکه آیا اقتصادهای آمریکای شمالی باید کاملاً خودکار شوند یا خیر – که منجر به از دست دادن آشکار ده‌ها هزار شغل می‌شود، برانگیخته است.

مطلاب مربوط

بیش از صد هزار دانشجو که از مزایای CERB استفاده کرده بودند، باید پول را پس بدهند

کارلا کوالترو، وزیر کار می گوید: دولت متوجه شده است که بسیاری از دانشجویانی که …

عکس معده مسافر ایرانی در ترکیه که جهانی شد: پر از تریاک

یک مسافر ایرانی در شهر آغری ترکیه، به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شد. مهران. …