خانه / گوناگون / سیل وسیع ایران در نوروز؛ شناسایی ۲۸ کشته

سیل وسیع ایران در نوروز؛ شناسایی ۲۸ کشته

یکی از مسئولان شهرستان سیل‌زده گمیشان در استان گلستان از پیدا شدن سه جسد دیگر در جریان جست‌وجوی مفقودان حادثه واژگونی قایق در این شهر خبر داده است.

پیش از این اعلام شده بود که این حادثه که سه‌شنبه شب رخ داد، سه کشته و سه مفقود به جا گذاشته است.

به گفته مسئولان اورژانس روز چهارشنبه هفت فروردین ابتدا دو جسد دیگر و ساعاتی بعد جسد آخرین مفقود در حادثه واژگونی قایق پیدا شد و شمار کشته‌شدگان به شش نفر رسید.

این قایق موتوری که ۲۵ نفر از امداگران و سیل‌زدگان را حمل می‌کرد، بعد از برخورد با یک پل در مسیر آب واژگون شد. ۱۸ نفر از سرنشینان نجات پیدا کردند.

گمیشان در کرانه شرقی دریای خزر در غرب استان گلستان یکی از مناطقی است که مانند آق‌قلا بیشترین آسیب را در سیل اخیر دیده و بخشی از آن زیر آب رفته است.

سازمان پزشکی قانونی ایران تعداد اجساد شناسایی شده در جریان بارندگی و جاری شدن سیل در روزهای گذشته را ۲۸ نفر اعلام کرده است.

تا کنون هویت پنج نفر از کشته‌شدگان در استان گلستان، یک نفر در کهگیلویه و بویر احمد، دو نفر در لرستان، یک نفر در خوزستان، یک نفر در سمنان و ۱۸ نفر در شیراز شناسایی شده است.

جاری شدن سیل در دروازه قرآن شیراز که عکس‌ها و فیلم‌های زیادی از آن منتشر شد، یکی از تکان‌دهنده‌ترین حوادثی بود که در روزهای اخیر رخ داد.

مقام‌های استان فارس روز پنج‌شنبه هشت فروردین را در این استان عزای عمومی اعلام کردند.

وعده بازسازی منازل تخریب‌شده تا تابستان امسال

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که به مناطق سیل‌زده در استان گلستان سفر کرده ابراز امیدواری کرد که منازل تخریب‌شده تا تابستان امسال بازسازی شود.

آقای روحانی به مردم آق‎قلا گفت که بنیاد مسکن مسئول پرداخت خسارات وارده به منازل است و این بنیاد “با کمک بیمه برای پرداخت بخش دیگر آسیب‌ها، آلام مردم را تا حد امکان کاهش خواهد داد.”

آقای روحانی که بعد از بیش از یک هفته از وقوع سیل در شمال ایران به این منطقه سفر کرده با انتقاد کسانی روبرو است که می‌گویند او باید زودتر در میان ساکنان آسیب‌دیده این مناطق حاضر می‌شد.

هم‌زمان رئیس بانک مرکزی ایران از اختصاص بیش از چهارهزار میلیارد تومان “تسهیلات ارزان‌قیمت” برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده در سیلاب‌های اخیر خبر داده است.

عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرام خود نوشته این وام‌ها و تسهیلات علاوه بر کمک‌های بلاعوض دولت اعطا می‌شود.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …