خانه / مقالات / سوپرلیزرها

سوپرلیزرها

در حال حاضر تقریبا 4 تا 5 دهه از شروع به کار لیزر برای زیبایی می گذرد و عجب نیست که در حال حاضر شاهد تولد نسل جدیدی از لیزرها به اسم سوپرلیزرها می باشیم.

در این لیزرهای جدید سعی شده است که تا حد امکان اشکالات و نارسایی های لیزرهای قبلی بر طرف شود در حالی که کارآیی و نتیجه آن ها نیز پیشرفت کرده است.

 

Super Hair Removal

با افزایش تدریجی حرارت ایجاد شده توسط اشعه لیزر ریشه های مو دچار صدمه می شوند بدون اینکه به بافت اطراف هیچگونه آسیبی برسد.

 

واقعا بدون درد

با استفاده از انرژی ایجاد شده توسط پالس های مکرر و تدریجی فولیکول مو تخریب می گردد ولی همین روش سبب می شود که بافتهای اطراف درگیر اشعه لیزرنشوند . بنابراین گرما و درد نیز ایجاد نمی گردد.

به همین دلیل انجام لیزر در مناطقی که بسیار دردناک می باشد با استفاده از روش جدید کاملا امکان پذیر است.

 

واقعا بدون خطر:

در تحقیقات متعدد انجام شده این روش در مقایسه با روشهای قدیمی کاملا بی خطر می باشد. به طور مثال در مورد افراد با پوست های تیره یا در مورد پوستهای بسیار حساس نیز قابل انجام است.

از آنجایی که ریشه مو فقط با یک پالس ناگهانی نابود نمی گردد بلکه پالس های مکرر و تدریجی سبب نابودی و جلوگیری از رشد مجدد ریشه مو می گردد بنابراین در مجموع با وجودبسیار موثر بودن روش بی خطر می باشد.

 

همه انواع پوستها:

همانگونه که می دانید در مواردی که پوست ها تیره می باشند از آنجایی که ملانین با رنگ دانه بیشتری دارند حرارت بیشتری نیز جذب می کنند و همین باعث کاهش کیفیت کار دستگاه لیزر و نیز مهم تر از همه آسیب به پوست می گردد.

این افزایش تدریجی پالس ها در سوپرلیزرها باعث جلوگیری از صدمه به پوست تیره می گردد.

بنابراین در حال حاضر SHR مطمئن ترین روش برای انجام لیزر موهای زاید در پوستهای تیره می باشد.

 

پوست های برنزه:

به همان دلیلی که در بالا گفته شد به علت ایجاد پالس های مکرر و تدریجی لذا در افرادی که پوست برنزه به صورت طبیعی و یا مصنوعی دارند نیز انجام لیزر امکان پذیر می باشد. از طرف دیگر در صورتیکه تمایل دارید بلافاصله بعد از انجام لیزر به مسافرت بروید و برنزه شوید در این مورد نیز محدودیت بسیار ناچیز است.

در این دستگاهها بهتر است از 2 روز قبل تا 2 روز بعد از برنزه شدن بپرهیزید. گاهی در شرایط خاصی این محدودیت زمانی تا 1 هفته می رسد.

 

پوشش کامل پوست:
در طول درمان با سوپرلیزرها انرژی نه فقط از محدوده دریچه دستگاه به پوست زیرین می رسد بلکه در واقع اطراف این منطقه نیز تحت پوشش قرار می گیرد.

از طرف دیگر نیازی به نگه داشتن لیزر در روی پوست نداریم و در حال حرکت نیز به راحتی انرژی به پوست می رسد.

لذا با استفاده از این 2 خصوصیت وسعت منطقه مورد درمان بیشتر شده و از آنجایی که می توانید چند بار در همان منطقه کار کنید لذا به هیچ عنوان محل رها شده و انجام نشده بر روی سطح پوست باقی نمی ماند.

 

سرعت عمل:

همان گونه که گفته شده این دستگاه در حال حرکت چیزی حدود 2 برابر دریچه خود را پوشش می دهد لذا در همان حال با اینکه سریع تر عمل می کند ولی منطقه بیشتری از پوست را پوشش می دهد. شاید سرعت عمل در انجام لیزر موهای زاید در مواردی که برای مناطق کوچک مثل صورت و… انجام می شود مهم نباشد ولی در مواردی که این لیزر برای همه بدن و در یک جلسه انجام می شود براحتی سرعت عمل دستگاه مهم و  قابل توجه است.

 

جوانسازی پوست با سوپرلیزرها:

هر روز شاهد متولد شدن روش جدید برای استفاده از سوپر لیزرها می باشیم. به تازگی از همین سوپرلیزرها برای جوانسازی پوست نیز استفاده شده است.

با همان روش افزایش تدریجی حرارت که مختص این دستگاه می باشد ولی با استفاده از اشعه لیزر متفاوت و طول موج متفاوت به تازگی برای جوانسازی پوست نیز از سوپرلیزرها استفاده می شود که بسیار موفقیت آمیز نیز بوده است.

از آنجایی که با افزایش تدریجی انرژی ما به نهایت درجه لیزر می توان رسید لذا برای جوانسازی پوست نیز می توانید با این افزایش تدریجی به درجات بالاتری از حرارت برسیم و لذا تحریک پوست برای جوانسازی بسیار امکان پذیرتر می شود.

به عبارت دیگر اگر قبلا محدودیتهای برای جوانسازی پوست به علت جلوگیری از سوختگی داشتم در این روش می توانیم 1.5 تا 2 برابر انرژی را بالا ببریم بدون اینکه نگران عوارضی مثل سوختگی باشیم. بنابراین بدیهی است که جوانسازی پوست با این سوپرلیزرها موفقیت آمیزتر می باشد.

در انتها به نظر می رسد که لیزرهای جدید به طور مشخصی کامل تر و بدون خطرتر می باشند و محدودیت های کمتری در تمام زمینه ها دارند.

دکتر مرضیه قوامی

 

مطلاب مربوط

ابوالحسن بنی‌صدر درگذشت

سایت روزنامه انقلاب اسلامی (پاریس – وابسته به بنی‌صدر) با انتشار اطلاعیه‌ای از سوی خانواده …

مسئولیت و یا بی تفاوتی

همه ما خوب می دانیم که تحولات زیادی در دنیا بوجود آمده است. در حقیقت …