خانه / مقالات / سال نو میلادی 2018 و نکاتی مهم در برنامه ریزی مالی

سال نو میلادی 2018 و نکاتی مهم در برنامه ریزی مالی

با آرزوی سالی نو همراه با سلامتی، شادمانی، عشق و موفقیت در کارها، این هفته لازم دیدم مروری کلی داشته باشم بر اموری که دیر یا زود باید در مورد آنها فکر کرده و برایشان برنامه ریزی کنید.

با توجه به اینکه در کشوری متفاوت از نظر ساختار اقتصادی و اجتماعی زندگی می کنیم به جاست که به اصطلاح یک خانه تکانی اساسی در برنامه های قدیمی مان نموده و در صورت لزوم برخی را دور بریزیم، برخی را مرور نموده و تازه کنیم و در نهایت برخی چیزهای تازه را به آن اضافه نمائیم.

آینده نگری حکم می کند که چند نکته ساده ولی بسیار اساسی را بترتیب الویت در برنامه ریزیهایمان در نظر بگیریم، حتی اگر، آوردن نام آن، فکر کردن به آن و یا هزینه نمودن برای آن چندان برایمان خوش آیند نیست ولی چاره چیست؟

وصیت نامه

مطمئنم که انتظارش را نداشتید ولی لازم دیدم که اهمیت و لزوم داشتن وصیت نامه را در کشور کانادا یادآوری نمایم. مهم نیست در چه سنی هستید، بهتر است کمی بیشتر و جدی تر به آن فکر کرده و در مورد آن اقدام نمائید.

بیمه عمر

یکی از بهترین راه هایی که میتواند موجب حفظ ارزش دارایی های شما شود، داشتن یا گرفتن یک بیمه عمر مناسب با شرایط شخصی شماست.”Start your personal financial planning today”

ضمنا میتواند عشق عمیق شما را به خانواده تان یعنی کسانیکه دوستشان دارید ابراز کند.

ضمنا  خانواده های جوانتر که دارای فرزندان خردسال هستند حتماً باید در مورد چگونگی داشتن یک پلان بیمه مناسب بررسی و مشورت نمایند.  آنهایی هم که آینده نگر بوده و دارای بیمه عمر می باشند بهتر است که سالانه آنرا مرور کنند تا مطمئن شوند که بیمه موجود با شرایط جاریشان انطباق دارد .

برنامه ریزی پس انداز بازنشستگی RRSP/TFSA

همانگونه که بارها در مقالات گذشته خاطرنشان شدم هر موقعی از سال میتوان برای داشتن یک حساب بازنشتگی مناسب اقدام نمود.

RRSP  یا Registered Retirement Saving Plan و یا حساب دیگری که از ابتدای سال 2009 طبق مصوبه دولت می تواند برای بازنشستگی در نظر گرفته شود که TFSA  یا   Tax  Free Saving Account  نام دارد حسابهایی هستند که میتوانید در مورد آنها مشورت نموده و برای بازنشستگی خود اقدام کنید.

برنامه ریزی پس انداز تحصیلی RESP

در مورد دلائل و لزوم باز کردن این حساب  Registered Education Saving Plan  برای فرزندانمان که همراه با کمکهای بلاعوض دولتی است صحبت زیاد شده، و باز هم یادآوری می کنم همه خانواده ها میتوانند برای فرزندانشان از بدو تولد تا 14 سالگی اقدام به باز کردن این حساب که مزایای زیادی دارد بنمایندو از حد اکثر کمکهای بلا عوض دولتی به منظور تحصیل  برخوردار شوند . .

سرمایه گذاری مالی

توصیه می کنم برای مرور سرمایه گذاری های مالی موجودتان یا شروع یکی از آنها با یک مشاور صدیق و مطلع مشورت نمائید. تا مطمئن شوید که پولتان در جای مطمئنی سرمایه گذاری شده و ضمناً اصل پولتان دچار نقصان نخواهد شد.

در کشور سرمایه داری کانادا با وجود شرکتهای معظم شناخته شده و معتبر در امر سرمایه گذاری، راههای مناسبی وجود دارند که بتوانید با خیال راحت به این کار اقدام نمائید و در عین حال در مورد اصل سرمایه تان آسوده خاطرباشید.

خرید خانه و داشتن Mortgage

خرید خانه و صاحبخانه شدن هم یکی از مواردی است که در خون ما ایرانی هاست تا بتوانیم احساس امنیت کنیم.

امنیتی با داشتن یک بدهی بزرگ بنام  Mortgage  !!.

بنابراین توصیه می کنم قبل از اقدام به خرید خانه یا همزمان با آن و یا حتی اگر در حال حا­­ضر بدهی بنام  Mortgage  دارید در مورد اینکه چگونه خود و خانواده تان را در مقابل این بدهی بزرگ حفظ نمایید و با خیال راحت اقدام به خرید خانه کنید با یک مشاور بیمه صحبت کنید.

در هر صورت و با هر برنامه ای که دارید بقول معروف ” صلاح کار خویش خسروان دانند” ولی آن خسروانی کامیاب بوده اند که مشاوران صدیق و مطلع در کنار خود داشته اند.

با آرزوی سالی نو همراه با سلامتی، شادمانی، عشق و موفقیت .

مهندس فرحناز جاهد

(Member of Million Dollars Round Table (MDRT

                               کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

مطلاب مربوط

علت عقب ماندگی

دنیای عجیبی است! چه کسی باور می کرد که گروه مذهبی طالبان، پس از ۲۰ …

فاجعه در ایران

مدتی است که فاجعه موج پنجم کرونا در ایران شروع شده و همچنان بی رحمانه …