خانه / گوناگون / دیدار میان ترامپ و اون رهبر کره شمالی ممکن است لغو شود

دیدار میان ترامپ و اون رهبر کره شمالی ممکن است لغو شود

image.png

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید، دیدار ماه آتی او با رهبر کره‌شمالی که قرار بود در سنگاپور برگزار شود، ممکن است به تأخیر بیفتد و ۱۲ ژوئن برگزار نشود.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا این سخنان را همزمان با استقبال از مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی گفت که برای مشورت دادن به ترامپ به واشنگتن رفته است.

ترامپ روز سه‌شنبه پیش از آغاز دیدار با همتای کره‌جنوبی خود با اشاره به دیدار ماه آتی او با رهبر کره‌شمالی که قرار بود دوازدهم ژوئن در سنگاپور برگزار شود، گفت: اگر حالا برگزار نشود، شاید یک وقت دیگر برگزار شود.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، رئیس‌جمهور آمریکا گفته  است، احتمال این که این دیدار برگزار نشود، کم نیست.

قرار بود رئیس‌جمهوری آمریکا ۱۲ ژوئن با رهبر کره‌‍شمالی در سنگاپور دیدار کند. هنوز هیج تغییر رسمی و حتمی درباره تأخیر این دیدار از سوی دو کشور اعلام نشده است.

کره‌شمالی هفته گذشته تهدید کرد در صورت اصرار آمریکا برای خلع سلاح یک‌طرفه پیونگ‌یانگ، کیم جانگ اون ممکن است از حضور در این دیدار تاریخی صرف‌نظر کند.

در صورت برگزاری، این نخستین دیدار میان یک رئیس‌جمهوری آمریکایی مستقر در کاخ‌سفید با یک رهبر کره‌شمالی است.

هم‌زمان گزارش شده رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی که چندی پیش در منطقه مرزی میان دو کره یک روز کامل را با کیم جونگ اون سپری و رو دو رو با او مذاکره کرد، در دیدار امروز خود با رئیس‌جمهوری آمریکا درباره شکل و محتوای این جلسه به ترامپ مشورت می‌دهد.

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی به نقل از یکی از مقام‌های دولت این کشور گزارش داد، قرار است مون دراین جلسه به ترامپ از آنچه باید در این جلسه انتظارش را داشته باشد و آنچه نباید از کیم جونگ اون انتظار داشته باشد، بگوید.

کره شمالی چهارشنبه گذشته دیدار فرماندهان ارشد نظامی خود با فرماندهان کره‌جنوبی را در اعتراض به ادامه مانورهای نظامی مشترک میان سئول و واشنگتن لغو کرد.

پیونگ‌یانگ این مانورها را تحریک‌آمیز و تمرینی برای اشغال کره‌شمالی ارزیابی می‌کند.

پس از آن کره‌شمالی به سخنان جان بولتن، مشاور امنیت ملی جدید ترامپ واکنش تندی نشان داد؛ چرا که بولتن از نحوه مواجهه آمریکا با برنامه هسته‌ای لیبی به عنوان مدل مناسبی برای کره‌شمالی سخن گفته بود.

هم‌زمان مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به کیم جونگ اون اخطار داده است، در صورت برگزاری اجلاس ماه آینده با دونالد ترامپ، او را به بازی نگیرد.

او در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: اشتباه بزرگی خواهد بود اگر کیم جونگ اون فکر کند می‌تواند دونالد ترامپ را به بازی بگیرد.

پنس همچنین گفت که ممکن است رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد شرکت در اجلاس ۱۲ ژوئن در سنگاپور تجدید نظر کند.

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …