خانه / گوناگون / دولت آمریکا دور دوم تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد

دولت آمریکا دور دوم تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد

دولت ایالات متحده دور دوم تحریم‌های خود را علیه ایران، که پس از اجرای برجام در دولت پیشین لغو شده بود، روز جمعه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مایک پمپئو وزیر خارجه و استیون منوشن وزیر خزانه داری آمریکا این خبر را اعلام کرده‌اند.

دور دوم تحریم‌های آمریکا که ۱۴ آبان اجرایی می‌شوند، صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، کشتیرانی، و نظام بانکی ایران را هدف می‌گیرد.

آقایان پمپئو و منوشن در نشستی مشترک در واشنگتن گفتند، تحریم‌ها تا وقتی تهران به خواسته‌های واشنگتن تن در ندهد، باقی می‌مانند.

ایالات متحده ۱۸ اردیبهشت اعلام کرد از برجام خارج می‌شود و تحریم‌هایی که پس از آن لغو شده بودند، پس از ۹۰ و ۱۸۰ روز باز خواهند گشت.

به دنبال اعلام این تصمیم، وزیر خارجه آمریکا ۱۲ شرط را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی و مذاکره برای رسیدن به توافق جدید اعلام کرد.

توقف حمایت تهران از تروریسم، پایان دخالت نظامی در سوریه، و توقف برنامه موشکی بالیستیک ایران، از جمله مهم‌ترین خواسته‌های آمریکاست.

مایک پمپئو در نشست امروز بار دیگر تاکید کرد که هدف عمده آمریکا از اعمال این تحریم‌ها «اساساً اصلاح رفتار جمهوری اسلامی ایران است.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت با درخواست برخی کشورهای واردکننده نفت از ایران برای معافیت از این تحریم‌های آمریکا موافقت شده است.

به گفته او، ایالات متحده برای هشت کشور از جمله، ایتالیا، هند، ژاپن و کره جنوبی، معافیت‌هایی را «برای یک دوره موقت» در نظر خواهد گرفت.

وزیر دارایی ایالات متحده نیز در نشست خبری امروز از اضافه شدن اسامی حدود ۷۰۰ فرد و شرکت ایرانی دیگر به فهرست تحریم‌های آمریکا خبر داد.

دور اول تحریم‌ها، که ۱۵ مرداد ماه بازگردانده شدند، دسترسی ایران به دلار، فلزات گرانبها، فولاد و آلومینیوم، و صنعت خودروسازی را شامل می‌شد.

مطلاب مربوط

استفاده از برگه جعلی واکسن هنگام ورود به کانادا، یک جرم فدرال محسوب می شود و علاوه بر جریمه های مالی، بین 18 ماه تا 10 سال زندان در پی خواهد داشت

بحث ها در مورد ضرورت گواهی واکسن در کانادا همچنان ادامه دارد اما به نظر می …

هشدار : به کودکان خود در مورد کایوتی ها و روش های مقابله با این حیوان توضیح دهید

روز سه شنبه گذشته، در حوالی خیابان Warden و St  Clair Avenue East در منطقه …

error: