خانه / سلامت و بهداشت / در مورد سندرم غار چه می دانید؟

در مورد سندرم غار چه می دانید؟

به گزارش سی تی وی، با نزدیک شدن هوای گرم و نوید یک تابستان زود هنگام، بسیاری از کانادایی ها در حال برنامه ریزی برای تابستان و پاییز هستند و مشتاقانه به بازگشت زندگی عادی فکر می کنند. اما همه کانادایی ها از دیدن پایان زندگی به روش محدودیت های دوران کووید، خوشحال نیستند.
اصطلاح “سندرم غار” ( عارضه غار ) در عناوین خبری و رسانه های اجتماعی مطرح شده است، اصطلاحی برای توصیف افرادی که ممکن است چندان تمایلی به از سرگیری زندگی عادی خود نداشته باشند و روانشناسان می گویند که این، یک آسیب شناسی اجتماعی را، هشدار می دهد.
البته هنوز زود است که بگوییم با پایان یافتن بحران کرونا، جامعه چقدر تحت تاثیر این سندرم قرار خواهد گرفت. اما آنچه که مسلم است، اضطراب بسیاری از مردم از ترک خانه، می تواند نگران کننده باشد.
استیون تیلور، روانشناس بالینی در دانشگاه بریتیش کلمبیا می گوید اصطلاح “سندرم غار” بسیار گسترده است و هر دلیلی که باعث شود کسی مشتاق ترک نکردن خانه خود باشد را شامل می شوند. از جمله، یافتن کار بهتر از طریق آنلاین، انجام تحصیلات ارزان تر به صورت آنلاین … و این سندرم در نهایت می تواند باعث اختلالات افسردگی و وحشت باشد.
برای این سندرم، یک استراتژی مقابله ای لازم است تا اگر زمانی که محدودیت ها برداشته شد و هنوز مردم نگران وارد شدن به فروشگاه ها باشند، بتواند اضطراب را از جامعه پاک کند. این آسیب شناسی روانی، دقیقا چیزی است که ما نمی خواهیم و باید زندگی، به شکل قبل باز گردد.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …