خانه / سلامت و بهداشت / در خانه بمانید*درخانه بمانید

در خانه بمانید*درخانه بمانید

دولت انتاریو، متعاقب وضعیت حاد شیوع بیماری کرونا در استان، روز سه شنبه، قوانین سخت گیرانه گسترده ای را برای استان انتاریو وضع کرد. این قوانین، از روز پنجشنبه در ساعت 01:12 صبح امروز پنجشنبه 14 ژانویه تا حداقل 28 روز اعمال می گردد. دستور اصلی آن، در خانه ماندن است. طبق این قوانین جدید، همه انتاریویی ها باید در خانه خود بمانند و از خانه خارج نشوند. مگر آنکه لازم باشد به فروشگاه های مواد غذایی یا به داروخانه ها بروند و یا اینکه نیاز به خدمات بهداشتی داشته باشند. این قانون، تمامی مشاغل در انتاریو را ملزم می کند که در صورت امکان، کارمندان خود را دورکار ( کار کردن از راه دور ) کنند. به عنوان بخشی از محدودیت های جدید، کارمندان غیر ضروری که در حال حاضر به صورت حضوری کار می کنند، ملزم به کار در خانه هستند. ِ ِسکس نیز تا مدارس در تورنتو، منطقه یورک، همیلتون، منطقه پیل و ویندزور – ا دهم فوریه جهت یادگیری حضوری باز نخواهند بود. به عنوان بخشی از قوانین جدید، تمام فروشگاه های غیر ضروری خرده فروشی، از جمله فروشگاه های سخت افزار، خرده فروشان مشروبات الکلی و آنهایی که تحویل کنار پیاده رو را ارائه می دهند، نباید زودتر از ساعت 7 صبح باز شوند و حداکثر تا ساعت 8 شب، مجاز به باز بودن خواهند بود. محدودیت ساعت کاری برای فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها، پمپ بنزین ها و رستوران ها برای تحویل غذا، اعمال نمی شود. اجتماعات عمومی و اجتماعات سازمان یافته در فضای باز، به حداکثر پنج نفر محدود می شود. ساخت و سازهای غیر ضروری، از جمله پروژه های سطح پایین، متوقف خواهند شد.


چه جریمه ای در انتظار انقضان قوانین سخت گیرانه جدید است؟
بر اساس اعلام وضعیت اضطراری استانی، دولت به همه افسران اجرای قانون و از جمله پلیس انتاریو، نیروهای پلیس محلی، افسران آیین نامه و بازرسان محل کار استان، اجازه می دهد تا برای کسانی که از قوانین سخت گیرانه، سر باز می زنند، جریمه صادر کنند. این مجازات می تواند تا یک سال زندان نیز در بر داشته باشد. جریمه های نقض قوانین در خانه ماندن و عدم رعایت پوشش ماسک، از 750 تا 1000 دلار خواهد بود. اما این جریمه ها می تواند به یک سال حبس هم منجر شود

قوانین سخت گیرانه جدید چه فرقی با قانون منع رفت و آمد دارد؟
آیا این بدان معناست که هیچ کس نمی تواند خانه خود را ترک کند؟ دولت انتاریو می گوید که این اجازه را به مردم می دهد تا برای مقاصد اساسی، مانند: خرید مواد غذایی، رفتن به داروخانه یا پیاده روی در اطراف محل زندگی و همچنین کار برای کسانی که نمی توانند از خانه کار کنند، بیرون بروند. کارفرمایان باید در صورت امکان، حتما به کارمندان اجازه دهند در خانه کار کنند. چگونه مأموران اجرای قانون، می دانند که چه کسی به دلایل مشکوک در خارج است و چه کسی بیرون نیست؟ این استان مشخص نکرده است که چگونه افسران، دلیل بیرون بودن از خانه افراد را بررسی می کنند. اما این گزارش می گوید که افراد وظیفه دارند زمانی که یک افسر پلیس “دلایل منطقی و احتمالی” مبنی بر نقض دستورات انجام شده تحت قانون مدیریت اضطراری و قانون مدنی داشته باشد، کارت شناسایی خود را ارائه دهند. این قانون، چه تفاوتی با قانون منع رفت و آمد دارد که استان اعلام کرد آن را اعمال نمی کند؟ آقای فورد، نخست وزیر آنتاریو گفت: برخلاف قانون منع رفت و آمد، به مردم هنوز هم اجازه داده می شود بدون در نظر گرفتن زمان، برای اهداف اساسی، به بیرون از منزل بروند. از جمله اگر برای ورزش و راه رفتن با سگ خود یا “قدم زدن در اطراف محل زندگی خود” نیاز داشته باشند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …