خانه / گوناگون / دروغگویی صاحب خانه بابت داشتن اسلحه، توسط مستاجر و اعلام واضح نژاد پرستی، وقت ده ها پلیس را گرفت و آنها را عصبانی کرد

دروغگویی صاحب خانه بابت داشتن اسلحه، توسط مستاجر و اعلام واضح نژاد پرستی، وقت ده ها پلیس را گرفت و آنها را عصبانی کرد

این روزها هر انسان بالغی می داند که هرگز نباید به دروغ به پلیس زنگ بزند و بگوید که کسی با یک اسلحه، او را تهدید می کند.
اول از همه آنکه وقت مهمترین نیروی محافظتی شهر را تلف می کند و همین بهعث می شود که آنها نتوانند به مشکلات دیگران رسیدگی کنند و دیگر آن که چنین اقدام سهل انگارانه و خود خواهانه ای می تواند فرد مورد اتهام را نابود کند، خصوصا آنکه آن فرد، سیاه پوست باشد.
یک کارآفرین تورنتویی می گوید که خواهر کوچکش در منطقه شمال یورک، مبلغی را به عنوان بیعانه به یک زوج بابت اجاره یک اتاق داده بود. اما او متوجه شد که آنها با او رفتار درست و مودبانه ای ندارند. او دو هفته قبل از نقل مکان به آنجا، از اجاره محل منصرف شد و از آنها خواست که پول بیعانه را پس بدهند اما آنها با رفتارهای گستاخانه ای، از این کار سرباز زدند، و به همین دلیل برادر بزرگتر تصمیم گرفت که برای صحبت با خانواده و دفاع از خواهرش، با صاحبخانه صحبت کند.
طبق فیلم هایی که توسط برادر دیگر گرفته شده است، صاحبخانه به هیچ وجه حاضر به پرداخت نمی شود و پرخاش می کند و حتی همسر و پسرش را که از او می خواهند پول را پس بدهد، با فشار فیزیکی به داخل می فرستد.
بعد هم به پلیس زنگ می زند و می گوید که اینها اسلحه دارند …. اینها مرا تهدید می کنند…. همسرم اسلحه را دیده.
بحث در یک کلیپ دوم ادامه دارد در حالی که خواهر و برادر سعی می کنند به صاحبخانه توضیح دهند که خواهر آنها دیگر نمی خواهد در آنجا زندگی کند و به سادگی می خواهد ودیعه خود را پس بگیرد و پسر صاحبخانه هم سعی می کند اوضاع را آرام کند.
اما وقتی پلیس ها سر می رسند و دنبال اسلحه می گردند! یکی از پلیس ها که بسیار عصبانی است، چند بار از صاحبخانه می پرسد: اسلحه کو؟ کجاست اسلحه ای که گزارش کردید؟ و صاحبخانه با لکنت زبان نمی داند که چه بگوید.
پلیس می گوید: ببینید چند افسر پلیس اینجا هستند؟ زیرا کسی گفت که اینجا اسلحه وجود دارد. به آنچه می گویی، از قبل فکر کن. ببین چند ماشین پلیس اینجاست!” صاحبخانه دوباره اظهار داشت: همسرم بود، من نگفتم …
افسر پلیس که به نظر عصبانی می رسید، گفت:
خوب، چه کسی تماس گرفت؟ شاید بهتر است که به همسرتان بگویید بیرون بیاید!
افسر پلیس که عکس العملی از آن مرد نمی بیند، با لحن محکم تری می گوید: “من از شما می پرسم! چه کسی تماس گرفت؟”
سرانجام، صاحبخانه پذیرفت که این او بود که تماس گرفت و ندا داد که اسلحه ای وجود دارد. افسر در حالی که به وضوح آزرده خاطر می شود، می گوید: “این مورد، مربوط به مالک و مستاجر است و هیچ ارتباطی با پلیس ندارد … ببینید به خاطر حرف دروغ شما، چند تا اتومبیل پلیس اینجا است.”
ادر همین رابطه، یک کارآفرین، در توضیح پست اینستاگرامی خود نوشت: “نژادپرستی به بالاترین حد خود رسیده است و ما هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده ایم. آیا درست است که بگوییم هر بچه سیاه پوست، به دلیل ترس و وحشت، مجرم است و یا اسلحه دارد؟
طبیعی است که آن خانواده به شدت از لحاظ روحی آسیب دیده اند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …