خانه / گوناگون / خودروی جدید مرسدس بنز رونمایی شد!!

خودروی جدید مرسدس بنز رونمایی شد!!

مرسدس بنز قصد دارد تا ماه آینده یعنی آگوست از مدل شاسی بلند G300 CDI Proffessional را روانه‌ی بازار کند. این خودرو یک نسخه از مدل جی واگن است و دارای قیمت منطقی‌تری نیز در مقایسه با سایر نسخه‌های جی کلاس است.

البته قیمت دقیق این خودرو هنوز اعلام نشده است اما گویا مرسدس بنز قصد دارد تا این خودرو را در بازار جهانی با قیمتی در حدود ۱۰۰ هزار دلار، به فروش برساند.

این خودروی چند منظوره و کارآمد به یک پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل و توربودیزل به حجم ۳ لیتر مجهز است که نیروی آن از طریق یک جعبه دنده‌ی ۵ سرعته‌ی خودکار به تمامی چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند.
قدرت و گشتاور تولیدی این پیشرانه به ترتیب معادل ۱۸۱ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتون متر است.

سیستم انتقال نیروی این مدل نیز از نوع چهارچرخ محرک دایمی است که به ترنسفر کیس یا دنده‌ی کمکی نیز مجهز شده است. محورهای جلو و عقب این خودرو از نوع مستقل پویا هستند و سه مرحله قفل دیفرانسیل نیز برای بهبود توانایی‌های خارج از جاده‌ای تعبیه شده‌اند که شامل دیفرانسیل‌های جلو، عقب و مرکزی هستند.

برخلاف نسخه‌ی cab-chassi در G کلاس، این خودرو در هر چهارچرخ خود به کمک فنرهای لول مجهز است که انعطاف پذیری بیشتری را در مواجه با دست اندازها برای خودرو خواهد داشت.
از نظر نوع تنظیمات صورت گرفته در شاسی خودرو زیبا نیز مدل G300 CDI Professional دارای تنظیمات مشابهی با مدلی است که توسط ارتش استرالیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین باید گفت که با خودرویی قابل اطمینان و سرسخت روبرو هستیم.

برای اطمینان در سفرهای طولانی، مرسدس بنز این خودرو را به یک مخزن سوخت ۹۶ لیتری مجهز کرده است. همچنین باید اشاره کرد که فواصل سرویس‌های دوره‌ای این مدل نیز هر ۱۲ ماه و یا ۲۵ هزار کیلومتر هستند.

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …