خانه / سلامت و بهداشت / خاصیت اشک ‌آوری پیاز

خاصیت اشک ‌آوری پیاز

پیاز خاصیت های فراوانی دارد اگر رشد موهایتان کند است، آن‌ها را هر روز با آب پیاز ماساژ داده و قبل از شستن مو ها با شامپو اجازه دهید مدتی روی پوست سرتان بماند. با این کار پیاز موی شما تحریک شده و رشد مو سرعت می یابد.

گذشتگان و پدر بزرگ ، مادربزرگ های ما معتقد بودند بیماری ها با انواع روش های خانگی و استفاده از داروهای گیاهی قابل درمان هستند و نیازی به استفاده از داروهای شیمیایی ساخته دست بشر نیست. پیاز یکی از این درمان کننده های خانگی بوده و هست. پیاز دارای ویتامین سی بسیار بالایی است و هنگام سرما خوردگی کمک شایانی به فرد مبتلا به بیماری می کند. همچنین پیاز خاصیت ضد عفونی کنندگی بسیار خوبی برای خون و مجاری تنفسی دارد. برای خواندن خاصیت پیاز با نیک صالحی همراه باشید.

خاصیت پیاز  در انواع بیماری ها

خاصیت اشک‌آوری پیاز در بسیاری از موارد سبب درمان میگرن و زکام می‌شود. پیاز سرشار از ویتامین C و دارای املاح معدنی گوگرد، آهن، آهک، فسفر، پتاسیم، سدیم، ید و سیلین است. پیاز به علت داشتن گوگرد، ضد عفونی کننده خوبی برای خون و مجاری تنفسی به شمار می‌رود. همچنین، امراض سیستم لنفاوی مانند ورم، غده،‌ آبسه‌های شدید و جوش‌های زیر پوست را بهبود می‌بخشد. پیاز غدد اشک، آمیزشی و گوارشی را تقویت می‌کند و ضد بیماری قند، سنگ کلیه و مثانه، ورم ساقها و روماتیسم مفصلی است. پیاز سرشار از سیلیس است و برای نگهداری استخوانها و شرائین لازم است و مصرف آن از بروز لخته خون در عروق و ایجاد سکته‌های مغزی و قلبی جلوگیری می‌کند…..

بیشتر بدانید :  شش خاصیت پیاز

بصورت خام هم پیاز حاوی ترکیبات گوگردی است که خواص درمانی بسیاری دارد. ۶ خاصیت پیاز به شرح زیر هستند:

۱- مقابله با سرماخوردگی، آلرژی و سرفه: اگر تب، سرماخوردگی، سرفه، گلودرد، آلرژی دارید، پیاز می تواند در کنترل این بیماریها به شما کمک کند. ترکیب آب پیاز و عسل به سرعت سرماخوردگی و سرفه را خوب می کند.

۲- کمک به گوارش: پیاز دستگاه گوارش را تقویت می کند، و ترشح مواد گوارشی را افزایش می دهد.

۳- به خواب شما کمک می کند: پیاز توانایی درمان بیخوابی و دیگر ناهنجاری های مربوط به خواب را دارد.

۴- درمان دیابت: پیاز انسولین بدن را افزایش می دهد، و با کنترل قند بدن در خون می تواند به درمان دیابت کمک کند.

۵- حفاظت در مقابل خونریزی و سرطان: پیاز رادیکالهای آزاد را ردگیری می کند، و جلوی خونریزی را می گیرد. مانع سرطان در بدن به ویژه در سر، گردن و روده بزرگ می شود.

۶- محافظت از پوست: یکی از بهترین راهها برای برطرف کردن لکه های سیاه پوست صورت مالیدن ترکیبی از آب پیاز و زردچوبه بر روی آنهاست.

مطلاب مربوط

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد: شما اسب نیستید، داروی ضد انگل اسب، کووید را درمان نمی کند

بهداشت کانادا به دلیل اطلاعات غلط در مورد محصولی که برای درمان انگل در حیوانات …

ارائه گواهی واکسن در انتاریو از 22 سپتامبر،‌اجرایی می شود

هنوز واکسن نزده اید؟ به زودی از خدمات و سرویس های بسیاری از بیزینس ها …