خانه / گوناگون / حکم دو سال زندان برای یکی از ‘دختران خیابان انقلاب’

حکم دو سال زندان برای یکی از ‘دختران خیابان انقلاب’

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، از صدور حکم دو سال حبس برای یکی از زنانی خبر داده که در اعتراض به حجاب اجباری، در خیابان انقلاب تهران روسری‌‌اش را از سر برداشته بود.

آقای جعفری دولت‌آبادی بدون اعلام نام این فرد گفت که این زن “به اتهام تشویق مردم به فساد از طریق کشف حجاب در مرئی و منظر عام و تظاهر به عمل حرام و ظاهر شدن در اماکن عمومی بدون حجاب شرعی به ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.”

به گفته دادستان تهران ۲۱ ماه از این حکم به مدت پنج سال تعلیق شده که این مسئله مورد اعتراض دادستانی تهران قرار گرفته است.

این اولین حکمی است که مقام‌های قضایی ایران صدور آن را برای زنانی که در اعتراض به حجاب اجباری روسری خود را در مکان‌های عمومی برمی‌دارند، تأیید کرده‌اند.

اوایل دی ماه امسال زنی به نام ویدا موحد روی سکویی در تقاطع خیابان انقلاب و وصال در مرکز تهران روسری سفید خود از سر برداشت و با نصب آن بر روی شاخه‌ای که در دست گرفت، اعتراض خود را به حجاب اجباری در ایران نشان داد.

خانم موحد بعد از این کار بازداشت شد اما بسیاری دیگر در حمایت از او و در اعتراض به پوشش اجباری در ایران کار مشابهی را انجام دادند. ده‌ها نفر از این افراد بازداشت و بعد از مدتی به قید وثیقه آزاد شدند.

دادستان تهران امروز گفته است اولین متهمی که به خاطر “کشف حجاب” تحت تعقیب قرار گرفت، بنا بر اعلام پزشکی قانونی، این فرد “نیازمند درمان دارویی طولانی مدت تحت نظر روانپزشک است”.

نسرین ستوده که وکالت چند نفر از این زنان را بر عهده دارد پیش از این در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی از ضرب و جرح موکلانش در بازداشت خبر داده بود و گفته بود که تعدادی از آنها قرار است محاکمه شوند.

نرگس حسینی یکی از این افراد بود که به گفته خانم ستوده محاکمه او حدود بیست روز پیش در موارد اتهامی “تشویق به فساد”، “عدم رعایت حجاب شرعی” و “تظاهر به عمل حرام” آغاز شد.

مطلاب مربوط

استفاده از برگه جعلی واکسن هنگام ورود به کانادا، یک جرم فدرال محسوب می شود و علاوه بر جریمه های مالی، بین 18 ماه تا 10 سال زندان در پی خواهد داشت

بحث ها در مورد ضرورت گواهی واکسن در کانادا همچنان ادامه دارد اما به نظر می …

هشدار : به کودکان خود در مورد کایوتی ها و روش های مقابله با این حیوان توضیح دهید

روز سه شنبه گذشته، در حوالی خیابان Warden و St  Clair Avenue East در منطقه …

error: