خانه / گوناگون / حکم ترک خاک پس از ٣٠ سال زندگی در آمریکا

حکم ترک خاک پس از ٣٠ سال زندگی در آمریکا

«جرج گارسیا» بعد از گرفتن حکم اخراج از خاک امریکا، امروز صبح در فرودگاه «دیتروید مترو» میشیگان برای آخرین بار همسر و دو فرزندش را در آغوش کشید.

جرج گارسیا ۳۹ ساله و اصالتا اهل مکزیک است. او در کودکی توسط یکی از اقوام خود به آمریکا آورده شد و ۳۰ سال در این کشور اقامت داشت. بر اساس گزارش‌ها او پس از برگشت به مکزیک، حق برگشت به خاک ایالات متحده را برای حداقل ۱۰ سال نخواهد داشت.

حکم اخراج این باغبان پارک لینکلن، در سال ۲۰۰۹ صادر شده بود اما دولت اوباما این حکم را تعلیق و اجازه اقامت در آمریکا را به او داد. پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید و سختگیری بیشتر بر پناهجویان، این حکم دوباره به جریان افتاد و به او به ناچار به سمت مکزیک پرواز کرد.

بسیاری در فرودگاه و در حمایت از این خانواده، با در دست داشتن پلاکارد هایی با مضمون «جدایی خانواده‌ها را متوقف کنید» از سیاستهای به گفته‌ی آنها غیرمنصفانه‌ی دولت ترامپ علیه پناهجویان انتقاد کردند.

باید منتظر ماند و دید دولت فعلی طرح محدودیت مهاجرتی خود را با چه سرعتی دنبال خواهد کرد و چند نفر دیگر به چنین سرنوشتی دچار خواهند شد؟

برگرفته از سایت: من و تو 

مطلاب مربوط

استفاده از برگه جعلی واکسن هنگام ورود به کانادا، یک جرم فدرال محسوب می شود و علاوه بر جریمه های مالی، بین 18 ماه تا 10 سال زندان در پی خواهد داشت

بحث ها در مورد ضرورت گواهی واکسن در کانادا همچنان ادامه دارد اما به نظر می …

هشدار : به کودکان خود در مورد کایوتی ها و روش های مقابله با این حیوان توضیح دهید

روز سه شنبه گذشته، در حوالی خیابان Warden و St  Clair Avenue East در منطقه …

error: