خانه / گوناگون / حمله مرگبار و عمدی راننده 20 ساله در شهر لندن انتاریو،‌چهار عضو یک خانواده مسلمان را کشت

حمله مرگبار و عمدی راننده 20 ساله در شهر لندن انتاریو،‌چهار عضو یک خانواده مسلمان را کشت

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو، نخست وزیر انتاریو و دیگر رهبران حزب فدرال و استانی، کشته شدن دلخراش خانواده مسلمان را در شهر لندن انتاریو تسلیت گفتند.
یک جوان بیست ساله، یکشنبه شب، به چندین عابر پیاده در شهر لندن در انتاریو با خودرو حمله کرد. این حادثه دقیقا در منطقه Hyde Park and South Carriage Rds. رخ داده است. چهار نفر از اعضای خانواده – از جمله یک زن 74 ساله، یک زن 44 ساله، یک مرد 46 ساله و یک دختر 15 ساله کشته شدند و کودک 9 ساله، تنها بازمانده و پنجمین عضو خانواده، با جراحات جدی در بیمارستان بستری شده است.
هزاران نفر برای احترام به خانواده کشته شده مسلمان در شهر لندن انتاریو، در فضای بیرونی مسجدی در لندن انتاریو جمع شدند .
سخنرانان در پله های مسجد مسلمانان لندن خواستار مبارزه با اسلام هراسی شدند. بلال رهال، رئیس مسجد گفت: “ما اجازه نمی دهیم نفرت، ما را بترساند. این، شهر ماست و ما نه می ترسیم و نه به جایی دیگر نقل مکان می کنیم.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت: هیچ کلمه ای برای تسکین غم و اندوه از دست رفتن سه نسل از یک خانواده وجود ندارد. اسلام هراسی، بارها و بارها به جامعه کانادایی صدمه زده است . ما بایستی راهی بهتر را انتخاب کنیم.
نخست وزیر کانادا خطاب به مسلمانان کانادا گفت : ما با شما هستیم ، وقتی کسی پدر، مادر، مادربزرگ یا پدربزرگی را هدف حمله قرار می دهد، ما در کنار هم می ایستیم و به این نفرت پراکنی، ” نه ” می گوییم.
شهردار لندن این اقدام را “قتل عام” خواند. ایوانا یلیچ گفت: “دولت ما در حال حاضر با واحد بهداشت عمومی محلی برای اصلاح موقت محدودیت ها كار می كند تا به جامعه اجازه دهد با خیال راحت برای یادبود این غم بزرگ با رعایت فاصله اجتماعی ، در کنار هم جمع شوند.
نخست وزیر استان آنتاریو، داگ فورد، این حادثه را حمله تروریستی به مردم بی گناه ، بر اساس ایمان آنها خواند و گفت: ما جامعه ای هستیم که پشت هم می ایستیم و این رفتارهای نفرت انگیز، هیچ جایگاهی در انتاریو ندارد. ما شانه به شانه هم تلاش می کنیم تا این حوادث در استان و حتی در کشور، اتفاق نیفتد.
ناتانیل ولتمن ، 20 ساله ، دستگیر و به اتهام قتل در بازداشت به سر می برد.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …