خانه / خبری / جشنواره گل لاله در اتاوا

جشنواره گل لاله در اتاوا

جشنواره بی نظیر گل لاله در اتاوا آغاز شد، اما در مورد تاریخچه لاله های اتاوا چه می دانید؟ جشنواره لاله‌های اتاوا در آخر هفته گذشته آغز شد و در چهاردهم می، شاهزاده مارگیت هلند، برای قدردانی از نقش کانادا در کمک به آزادی هلند در طول جنگ جهانی دوم آن را افتتاح کرد.

این جشنواره مشهور جهانی از 13 تا 23 می برگزار می شود. امسال به صورت حضوری هفتادمین سالگرد خود را جشن می گیرد. این رویداد مملو از آتش بازی، تورها، کارگاه ها، و کامیون های غذای دل انگیز خواهد بود.

اما ارتباط اتاوا با لاله ها به جنگ جهانی دوم برمی گردد. پس از تهاجم نازی ها به هلند، پرنسس جولیانای هلند به همراه دو دختر خردسالش، پرنسس بئاتریکس و پرنسس ایرن به اتاوا پناه بردند.

هنگامی که پرنسس جولیانا در تبعید در کانادا بود، سومین دختر خود، پرنسس مارگیت را به دنیا آورد.

در زمان تولد نوزاد، بخشی از بیمارستان مدنی اتاوا به عنوان خاک هلند اعلام شد تا به شاهزاده خانم جدید اجازه دهد منحصراً ملیت هلندی داشته باشد. اتاوا همچنین با برافراشتن پرچم هلند در بالای برج نمادین صلح و پخش موسیقی هلندی بر روی کاریلون برج به جشن تولد شاهزاده خانم کمک کرد. اتاوا خانه این اعضای خانواده سلطنتی هلند بود تا اینکه سرانجام توانستند در سال 1945 به هلند آزاد شده بازگردند. سربازان کانادایی نیز نقش مهمی در آزادی داشتند.

پرنسس جولیانا پس از بازگشت به هلند، با هدایایی از جمله صد هزار پیاز گل لاله، از اتاوا و مردم کانادا تشکر کرد. از آن زمان، خانواده سلطنتی هلند هر سال پیازهای گل لاله را به پایتخت کانادا می فرستند – هدیه ای ماندگار به نام “میراث لاله” که الهام بخش جشنواره فستیوال لاله بود.

مطلاب مربوط

بیش از صد هزار دانشجو که از مزایای CERB استفاده کرده بودند، باید پول را پس بدهند

کارلا کوالترو، وزیر کار می گوید: دولت متوجه شده است که بسیاری از دانشجویانی که …

عکس معده مسافر ایرانی در ترکیه که جهانی شد: پر از تریاک

یک مسافر ایرانی در شهر آغری ترکیه، به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شد. مهران. …