خانه / گوناگون / تیراندازی در یوتیوب توسط نسیم اقدم، ایرانی مقیم آمریکا

تیراندازی در یوتیوب توسط نسیم اقدم، ایرانی مقیم آمریکا

پلیس کالیفرنیا، نسیم اقدام، یک آمریکایی ایرانی‌تبار را به عنوان مظنون تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب معرفی کرده است.

در این تیراندازی که در حومه سان فرانسیسکو رخ داد، سه نفر زخمی شدند و مهاجم با شلیک گلوله خود را کشت.

پلیس سن برونو در کالیفرنیا نام کامل مظنون ۳۹ ساله را “نسیم نجفی اقدم” معرفی کرده است.

پلیس می‌گوید در حال تحقیق درباره انگیزه مهاجم است، اما رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که نسیم اقدم به دلیل سانسور کردن ویدیوهایش در یوتیوب و محدود شدن پولی که از این راه به دست می‌آورده، از یوتیوب شاکی بوده است.

تیراندزای یوتیوب

در حمله روز سه‌شنبه یک مرد و دو زن با شلیک گلوله زخمی شدند. پلیس وضعیت مرد مجروح را وخیم گزارش کرده است.  ویدیوهایی  از نسیم اقدم، مظنون به تیراندازی در ساختمان مرکزی که در آن به فیلترینگ در یوتیوب انتقاد می‌کند منتشر شده است. او در پایان ویدیو به زبان ترکی می‌گوید: «چهره واقعی یوتیوب را ببینید».

نسیم اقدم که بود؟

نسیم اقدم ساکن سن دیه‌گو در جنوب کالیفرنیا بود. او صاحب یک کانال یوتیوب بود که روی آن ویدیوهایی با موضوعات مختلف از جمله خشونت علیه حیوانات و گیاه‌خواری صحبت می‌کرد.

او خود را گیاه‌خوار، بدنساز، هنرمند و خواننده رپ معرفی می‌کرد.

کانال یوتیوب او که اکنون پاک شده، حدود ۵۰۰۰ مشترک داشت و ویدیوهای او در سایت خودش و شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک گذاشته می‌شد.

در ژانویه سال ۲۰۱۷ او ویدیویی منتشر کرد که در آن از این که یوتیوب ویدیوهای او را فیلتر می‌کرد ابراز نارضایتی کرده بود. او می‌گفت این کار یوتیوب باعث شده تعداد بیننده‌هایش کم شود.

او در سایتش هم علیه یوتیوب نوشته بود: “در یوتیوب و بقیه سایت‌های اشتراک ویدیو فرصت مساوی رشد و جذب مخاطب برای همه وجود ندارد. کانال شما در صورتی بازدیدکننده‌هایش زیاد می‌شود که آنها خودشان بخواهند!”

نسیم اقدم

هشدار به پلیس

پدر نسیم اقدم بعد از انتشار خبر تیراندازی به رسانه‌ها گفت که او روز دوشنبه ۲ آوریل، بعد از آن که دخترش دو روز به موبایلش جواب نداده، گم شدن او را به پلیس گزارش داده است.

آقای اقدم گفته است که پلیس منطقه “مانتین ویو” بامداد روز سه‌شنبه سوم آوریل با او تماس گرفته و گفته که دخترش را پیدا کرده در حالی که در ماشینش خواب بوده‌ است.

پدر نسیم اقدم می‌گوید در آن تماس به پلیس هشدار داده که ممکن است او در راه دفتر یوتیوب باشد چون از این شرکت “متنفر” است.

سخنگوی پلیس مانتین ویو، بعد از حادثه تیراندازی، به سوالات درباره دریافت چنین هشداری پاسخ نداده است.

مطلاب مربوط

استفاده از برگه جعلی واکسن هنگام ورود به کانادا، یک جرم فدرال محسوب می شود و علاوه بر جریمه های مالی، بین 18 ماه تا 10 سال زندان در پی خواهد داشت

بحث ها در مورد ضرورت گواهی واکسن در کانادا همچنان ادامه دارد اما به نظر می …

هشدار : به کودکان خود در مورد کایوتی ها و روش های مقابله با این حیوان توضیح دهید

روز سه شنبه گذشته، در حوالی خیابان Warden و St  Clair Avenue East در منطقه …

error: