خانه / گوناگون / توئیتر دسترسی پسر ترامپ به صفحه‌اش را برای ۱۲ ساعت محدود کرد
Donald Trump Jr., son of Presumptive Republican Presidential Nominee Donald Trump, gestures while speaking during the Republican National Convention (RNC) in Cleveland, Ohio, U.S., on Tuesday, July 19, 2016. Donald Trump sought to use a speech by his wife to move beyond delegate discontent at the Republican National Convention, only to have the second day open with an onslaught of accusations that his wife's speech lifted phrases from one delivered by Michelle Obama in 2008. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

توئیتر دسترسی پسر ترامپ به صفحه‌اش را برای ۱۲ ساعت محدود کرد

توئیتر روز سه‌شنبه دسترسی دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا، به صفحه شخصی‌اش را به دلیل انتشار اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا به مدت ۱۲ ساعت محدود کرد.

آقای ترامپ ویدئوی گروهی از پزشکان درباره غیرضروری بودن ماسک در زمینه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده بود. او همچنین داروی ضدمالاریای هیدروکسی‌کلرین را به عنوان درمانی برای مقابله با بیماری کرونا تبلیع کرده بود.

در این ویدئو که ابتدا روز پنجم مرداد توسط «برایتبارت نیوز»، از رسانه‌های محافظه‌کار آمریکا، پخش و منتشر شده بود، گروهی از پزشکان ادعاهایی «غلط» درباره نحوه درمان و مقابله با ویروس کرونا مطرح می‌کنند و مدعی می‌شوند که استفاده از ماسک «ضرورت ندارد».

در پی بازنشر و همرسانی گسترده این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی، مدیران توئیتر، فیسبوک و یوتیوب بلافاصله اقدام به حذف آن کردند.

سخنگوی پسر ترامپ پیشتر از تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ جونیور خبر داده بود.

توئیتر در واکنش به این خبر اعلام کرد حساب کاربری پسر ارشد دونالد ترامپ «برای همیشه تعلیق نشده» و از او خواسته که توئیت حاوی این ویدئو را از صفحه‌اش حذف کند. این در حالی است که توئیتر پیشاپیش امکان نمایش عمومی آن را مسدود کرده بود.

نماینده پسر ترامپ به سی‌ان‌ان گفته که این اقدام توئیتر «شاهد دیگری است بر این‌که این غول فناوری کمر به نابودی آزادی بیان در فضای آنلاین بسته است».

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …