خانه / گوناگون / تشییع قاسم سلیمانی در کرمان؛ تعداد کشته‌های ازدحام ‘به بیش از ۵۰ نفر رسید’

تشییع قاسم سلیمانی در کرمان؛ تعداد کشته‌های ازدحام ‘به بیش از ۵۰ نفر رسید’

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان از کشته شدن بیش از ۵۰ نفر در اثر ازدحام در مراسم تشییع قاسم سلیمانی در شهر کرمان خبر داده است.

عباس آمیان به خبرگزاری‌های ایران گفت که پزشکی قانونی در حال شناسی اجساد است و افزود “آمار نهایی جان‌باختگان متعاقبا اعلام خواهد شد.”

به گفته آقای آمیان بیشتر کشته‌شدگان این حادثه مرد هستند و افراد “کم‌سال و بزرگ‌سال” در میان جان‌باختگان هستند.

پیشتر پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور تعداد کشته‌های این حادثه را ۴۰ نفر اعلام کرده بود و گفته بود که در این حادثه بیش از ۲۰۰ نفر هم مصدوم شده‌اند.

مسئول کمیته تشییع قاسم سلیمانی از تعویق مراسم خاکسپاری او در کرمان به دلیل ازدحام جمعیت خبر داده است.

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران هم گفت “برای اینکه آبرو و سرافرازی شهیدان دستمایه حوادث رخ‌داده نشود، برنامه مراسم تشییع در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد.”

قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، در حمله هوایی آمریکا در عراق کشته شد و جنازه او بعد از تشییع در عراق، مشهد، اهواز، تهران و قم، امروز در کرمان تشییع شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پیامی درگذشت قربانیان حادثه کرمان را تسلیت گفته است. آقای روحانی از وزیر بهداشت خواسته به وضعیت زخمی‌ها رسیدگی کند و اسحاق جهانگیری، معاون اولش را مامور رسیدگی به خانواده‌های بازماندگان کرده است.

کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت از انتقال تمام مصدومان حادثه به بیمارستان خبر داده است.

به گفته آقای جهانپور در بین قربانیان حادثه “زن و مرد و سالمند و نوجوان وجود دارد.”

آقای کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور جان‌باختگان ازدحام مراسم تشییع آقای سلیمانی در کرمان را “تعدادی از عاشقان سردار ملت” توصیف کرده که “به دلیل ازدحام جمعیت متاسفانه جان باختند.”

به گفته رئیس اورژانس کشور “اغلب افراد جان‌باخته و مصدوم در این مراسم در مسیر خروجی از میدان آزادی و ورودی به خیابان شهید بهشتی کرمان بر اثر ازدحام جمعیت جان باخته یا دچار آسیب شده‌اند.”

آقای کولیوند گفته است که سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در محل حاضر است و “موضوع را مدیریت می‌کند.”

تصاویری از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که تعدادی از جان باختگان را در حالی که روی زمین افتاده‌اند نشان می‌دهد.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …