خانه / گوناگون / ترامپ: جنگ احتمالی با ایران کوتاه خواهد بود و سرباز در ایران پیاده نخواهد شد

ترامپ: جنگ احتمالی با ایران کوتاه خواهد بود و سرباز در ایران پیاده نخواهد شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته امیدوار است با ایران جنگ درنگیرد اما در چنین صورتی ایالات متحده آمریکا نیروی زمینی در ایران پیاده نخواهد کرد.

آقای ترامپ گفته است نبرد احتمالی با ایران، “طولانی نخواهد بود”. او ابراز امیدواری کرده که چنین جنگی هرگز درنگیرد اما گفته در صورت بروز اتفاقی، آمریکا “در موضعی بسیار قوی” قرار دارد.

ساعاتی پیش از انتشار اظهارات آقای ترامپ، آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، گفته بود “آمریکایی‌ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می‌ترسند جلو بیایند بنابراین می‌خواهند با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می‌خواهند سر ملت بیاورند”.

این اولین اظهارات رهبر ایران پس از فرمان اجرایی دونالد ترامپ است که طی آن آیت الله خامنه ای و نهاد رهبری جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده است.

تنش های فزاینده بین ایران و آمریکا که از یک سال پیش با خروج آمریکا از توافق هسته ای و بازگشت همه تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شده، در روزهای اخیر شدت گرفته است.

آیت الله خامنه‌ا‌ی ساعاتی قبل مجددا مذاکره با آمریکا را رد و از سیاست های دولت این کشور انتقاد کرد

هفته گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را که وارد حریم ایران شده بود، پس از دادن اخطار، ساقط کرده است. آمریکا حضور این هواپیمای بدون سرنشین در فضای ایران را رد کرد و گفت ایران آن را بر فراز آب های بین المللی منهدم کرده است.

پیش از این، ایالات متحده مسئولیت حمله به نفتکش ها در دریای عمان را متوجه ایران دانسته بود اما ایران قویا چنین اقدامی را رد کرده.

به دنبال انهدام هواپیمای بدون سرنشین آمریکا، اعلام شد که ایالات متحده سامانه کنترل موشکی ایران را هدف حملات سایبری قرار داده است. یک نماینده مجلس ایران چنین حمله ای را غیرموفق خوانده بود.

دونالد ترامپ پس از انهدام هواپیمای بدون سرنشین آمریکا توسط ایران گفت که تصمیم به حمله هوایی به نقاطی در ایران گرفته بود اما دقایقی پیش از اجرای این حمله، آن را متوقف کرد.

رئیس جمهور آمریکا طی روزهای اخیر که تنش بین دو کشور افزایش یافته تکرار کرده که علاقمند به مذاکره با مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران است. آیت الله خامنه ای که تصمیم نهایی در این باره را اعلام می کند در تازه ترین اظهارات خود هم امکان مذاکره با ایالات متحده را منتفی خوانده است.

آقای خامنه ای پیش از این گفته بود که حتی “ترامپ را شایسته مبادله پیام هم نمی داند”.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …