خانه / گوناگون / تتلو؛ به دلیل ‘نقض مقررات ویزا’ در ترکیه بازداشت شده است

تتلو؛ به دلیل ‘نقض مقررات ویزا’ در ترکیه بازداشت شده است

پلیس ترکیه می‌گوید که “امیرحسین مقصودلو” (تتلو) به دلیل نقض مقررات ویزا بازداشت شده است.

گزارشها به نقل از پلیس ترکیه حاکیست برای تتلو به دلیل مرتبط با مواد مخدر “اعلان قرمز” صادر شده بود.

در عین حال پلیس ترکیه گفته است که تصمیمی برای استرداد تتلو به ایران گرفته نشده است.

گفته می‌شود که او هم اکنون در اداره مهاجرت “پندیک” تحت بازداشت است.

پیشتر هادی شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران گفته بود که بازداشت تتلو در ترکیه با درخواست مراجع قضایی ایران انجام شده است.

او در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزوده بود که به دنبال درخواست نیروی انتظامی ایران، “پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرد.”

همچنین سایت پلیس ایران نوشته است که “به درخواست مرجع قضائی به دلیل ترغیب شهروندان خصوصاً جوانان به استفاده از مواد مخدر به ویژه روانگردان‌ها و نیز اشاعه فساد، پلیس بین‌الملل ناجا [نیروی انتظامی جمهوری اسلامی] برای تبعه ایرانی ‘امیرحسین مقصودلو ‘ (تتلو) از طریق سازمان اینترپل اعلان قرمز صادر کرد که در نتیجه آن، فرد یاد شده توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است.”

امیرحسین مقصودلو، مشهور به تتلو، خواننده ایرانی در گذشته بارها خبرساز شده است.

او از چهره‎های جنجالی شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام است. نوشته‎های او درباره موضوعات گوناگون از جمله محرم و نحوه قربانی کردن حیوانات، حجاب و اظهار نظر درباره مقامات جمهوری اسلامی ایران بحث‌انگیز و حتی به بازداشت او انجامیده است.

تتلو درجریان انتخابات ریاست جمهوری در ایران از ابراهیم رئیسی که در آن زمان “تولیت آستان قدس رضوی” بود حمایت کرد و در گفتگویی با بی بی سی فارسی گفت که دلیلش حمایتش از آقای رئیسی این بوده که “جوانی و قدرت” آقای رئیسی را سنجیده و به همین دلیل “یک تنه” از او حمایت کرده، هر چند که به خاطر این تصمیم فشارهای زیادی را متحمل شده است.

امیر تتلو در گفتگو با بهزاد بلور، مجری برنامه بلور بنفش درسال ۲۰۱۸، گفت که هدفش از هواداری‌ جمهوری اسلامی ایران این بود که بتواند ثابت کند کسی با مشخصات ظاهری او (خالکوبی روی صورت و بدن و گوشواره) می‌تواند مجوز خوانندگی بگیرد و اگر او موفق به این کار شود، راه برای دیگران نیز باز خواهد شد.

تتلو پیشتر با خواندن ترانه‌ای در انتخابات ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی حمایت کرده بود.

او چند سال پیش به دلیل اهانت به یک مقام قضایی بازداشت و پس از از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد. پیش از آن هم یک بار به دلیل “فعالیت زیر زمینی” بازداشت شده بود.

همچنین انتشار ویدئوکلیپ امیر تتلو روی ناو دماوند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جنجال‎های فراوانی در پی داشت.

امیر حسین مقصودلو (تتلو) در سال ۱۳۶۶ در تهران متولد شد و فعالیت خود را با رپ‌خوانی در سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. او یکی از پرطرفدارترین چهره‌های ایرانی در اینستاگرام است که میلیون ها نفر دنبال‌کننده دارد. طرفداران او خود را تتلیتی (نام یکی از آلبوم‌های امیر تتلو) می‌نامند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …