خانه / گوناگون / تا ساعاتی دیگر:‌ رای گیری نهایی سنا درباره استیضاح یا تبرئه پرزیدنت ترامپ

تا ساعاتی دیگر:‌ رای گیری نهایی سنا درباره استیضاح یا تبرئه پرزیدنت ترامپ


روز چهارشنبه ۱۶ بهمن آخرین روز مراحل بررسی استیضاح پرزیدنت ترامپ است. اعضای سنا از حدود بیست روز پیش رسیدگی به این پرونده را آغاز کردند و امروز غروب به وقت واشنگتن در نهایت رای خود را درباره آن اعلام می‌کنند.

سنا امروز تصمیم می‌گیرد که پرزیدنت ترامپ را از دو اتهام تبرئه کند و یا اینکه اتهامات را وارد بداند و رای به برکناری رئيس جمهوری آمریکا بدهد. صدای آمریکا در گزارشی نوشت که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در سنا، به احتمال زیاد رئیس جمهوری آمریکا تبرئه می‌شود.

اعضای سنا درباره دو اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «جلوگیری از فعالیت کنگره» رای خواهند داد.

تیم مجلس نمایندگان به عنوان موافقان استیضاح از ۱۷ ژانویه که روند رسیدگی استیضاح شروع شد، در سنای آمریکا با تیم وکلای مدافع رئیس جمهوری آمریکا در زمان‌های مساوی بحث کردند. اعضای سنا به عنوان اعضای هیات منصفه، قرار است به این درخواست مجلس نمایندگان رای داده و آن را نهایی کنند.

برای برکناری یک رئیس جمهوری، دو سوم از نمایندگان مجلس سنا باید به آن رای مثبت بدهند. دموکرات‌ها تنها ۴۷ رای از صد رای را دارند و هیچ عضو جمهوریخواهی در سنا به طور عمومی نگفته که بنا دارد علیه پرزیدنت ترامپ رای بدهد.

مطلاب مربوط

استفاده از برگه جعلی واکسن هنگام ورود به کانادا، یک جرم فدرال محسوب می شود و علاوه بر جریمه های مالی، بین 18 ماه تا 10 سال زندان در پی خواهد داشت

بحث ها در مورد ضرورت گواهی واکسن در کانادا همچنان ادامه دارد اما به نظر می …

هشدار : به کودکان خود در مورد کایوتی ها و روش های مقابله با این حیوان توضیح دهید

روز سه شنبه گذشته، در حوالی خیابان Warden و St  Clair Avenue East در منطقه …

error: