خانه / مقالات / برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی هنوز هم وقت دارید!!

برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی هنوز هم وقت دارید!!

ما ایرانیها به دلیل وابستگی و علایق عاطفی به خانواده و بخصوص فرزندانمان همیشه در هنگام تصمیم گیریهای مهم، الویت را به آنها و آرامش و آسایش آنها اختصاص میدهیم.

با توجه به اینکه در کشوری متفاوت از نظر ساختار اقتصادی و اجتماعی زندگی می کنیم بجاست که در ابتدا هر سال با حرکتی تازه، برنامه های تازه مان را به اجرا در آوریم.

یکی از مهمترین آنها که باز به اصل خانواده و اعتلاء آن بر میگردد و همانطور که اشاره کردم به آینده فرزندانمان و موفقیت آنها در زندگی خلاصه میشود حسابی است که میتوانیم برای فرزندانمان و تحصیلات آنها داشته باشیم.

در دورانی که هر لحظه تحولات اقتصادی جدیدی در حال بروز است که گاهی حس نا امنی را با خود به همراه دارد، چه چیزی می تواند نه تنها خوشحال کننده باشد بلکه اثر آن یک شبه از بین نرود بلکه میراثی باشد بیاد ماندنی و ماندنی برای فرزندانمان و فرزندان آنها. و آن چیزی نیست جز یک حساب RESP (Registered Education Saving Plan )  حساب پس انداز تحصیلی با کمک هزینه های بلاعوض دولتی در جهت مهیا و آماده نمودن مسیر فرزندانمان برای ادامه تحصیلات آنها در کالج و یا دانشگاه و در هر کجای دنیا.

این کمک هزینه میتواند تا سقف 9200 دلار در صورت واجد شرایط بودن به هر بچه ای تعلق بگیرد.

حسن داشتن یک حساب  RESP اینستکه ارزش افزوده و بهره پس انداز و سرمایه گذاری شما بلافاصله و بلاواسطه به این حساب تعلق میگیرد و آن پولی است که دولت در این حسابها واریز می نماید. پولی که دولت فدرال متناسب با پس انداز شما به حساب RESP میریزد با توجه به درآمد سالانه خانواده تعیین می گردد. در آمد کمتر در شروع از درصد بالاتری برخوردار است. ولی همه بطور متساوی حداقل 20% را دریافت میکنند که در مجموع به 7200 دلار میرسد. این بدان معناست که اساساً پول شما حداقل 20% بهره دریافت می نماید و بعد بهره مرکب سرمایه گذاری تا وقتی که بچه ها به سن 18 سالگی برسند به طور چشمگیری باعث افزایش این پس انداز می شود.

CLB یا  Canada Learning Bond

این هم کمک دیگری است که دولت مبلغ 2000 دلار را با توجه به درآمد خانواده به بچه هایی که از سال 2004 به بعد بدنیا آمده اند اختصاص داده است، که به حساب    بچه واریز می شود و حسن آن اینستکه شما حتی نیازی به اینکه خودتان هم پولی در آن بریزید ندارید و پس از باز کردن حساب بلافاصله 500 دلار اول در آن واریز می شود و زحمت آن فقط پر کردن یک فرم و امضاء آن می باشد.

توصیه صمیمانه من به شما اینستکه با مطالعه و بررسی دقیق در این حساب از همه جوانب آن آگاه شده و سپس با اطمینان خاطر اقدام نمائید.

آخرین و مهمترین نکته اینست که به دلیل تعطیلات تابستانی و مشغول بودن مردم، باز کردن این حسابها و دریافت کمک هزینه سال 2018 به تعویق افتاده ،ولی حالا که مدرسه ها باز شده و بچه ها به سر کلاسهایشان برگشته اند، زندگی نظم و ریتم خود را بازیافته و حالا مناسبترین فرصت برای انجام کارهای عقب افتاده است.

پدر و مادرهایی که علاقه مندند میتوانند از این فرصت باقی مانده استفاده نموده و هر چه زودتر اقدام نمایند.

مهندس فرحناز جاهد

(Member of Million Dollars Round Table (MDRT

کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

مطلاب مربوط

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …

خلافکاری در پوشش هالووین

در حالی که برخی ناظران تصور می کردند این بخشی از یک بازی در یک …