خانه / مقالات / برای دریافت مزایای RESP 2018 برای فرزندتان هنوز هم وقت دارید!!

برای دریافت مزایای RESP 2018 برای فرزندتان هنوز هم وقت دارید!!

 ما ایرانیها به دلیل وابستگی و علایق عاطفی به خانواده و بخصوص فرزندانمان همیشه در هنگام تصمیم گیریهای مهم، الویت را به آنها و آرامش و آسایش آنها اختصاص میدهیم.

با توجه به اینکه در کشوری متفاوت از نظر ساختار اقتصادی و اجتماعی زندگی می کنیم بجاست که در ابتدا هر سال با حرکتی تازه، برنامه های تازه مان را به اجرا در آوریم.

یکی از مهمترین آنها که باز به اصل خانواده و اعتلاء آن بر میگردد و همانطور که اشاره کردم به آینده فرزندانمان و موفقیت آنها در زندگی خلاصه میشود حسابی است که میتوانیم برای فرزندانمان و تحصیلات آنها داشته باشیم.

در دورانی که هر لحظه تحولات اقتصادی جدیدی در حال بروز است که گاهی حس نا امنی را با خود به همراه دارد، چه چیزی می تواند نه تنها خوشحال کننده باشد بلکه اثر آن یک شبه از بین نرود بلکه میراثی باشد بیاد ماندنی و ماندنی برای فرزندانمان و فرزندان آنها. و آن چیزی نیست جز یک حساب RESP (Registered Education Saving Plan )  حساب پس انداز تحصیلی با کمک هزینه های بلاعوض دولتی در جهت مهیا و آماده نمودن مسیر فرزندانمان برای ادامه تحصیلات آنها در کالج و یا دانشگاه و در هر کجای دنیا.

این کمک هزینه میتواند تا سقف 9200 دلار در صورت واجد شرایط بودن به هر بچه ای تعلق بگیرد.

حسن داشتن یک حساب  RESPاینستکه ارزش افزوده و بهره پس انداز و سرمایه گذاری شما بلافاصله و بلاواسطه به این حساب تعلق میگیرد و آن پولی است که دولت در این حسابها واریز می نماید. پولی که دولت فدرال متناسب با پس انداز شما به حساب RESP میریزد میتواند 20 تا  40 درصد پولی باشد که شما برای بچه پس انداز می کنید و با توجه به درآمد سالانه خانواده تعیین می گردد.

 در آمد کمتر در شروع از درصد بالاتری برخوردار است. ولی همه بطور متساوی حداقل 20% را دریافت میکنند که در مجموع به 7200 دلار میرسد. این بدان معناست که اساساً پول شما حداقل 20% بهره دریافت می نماید و بعد بهره مرکب سرمایه گذاری تا وقتی که بچه ها به سن 18 سالگی برسند به طور چشمگیری باعث افزایش این پس انداز می شود.

CLB یا  Canada Learning Bond

این هم کمک دیگری است که دولت مبلغ 2000 دلار را با توجه به درآمد خانواده به بچه هایی که از سال 2004 به بعد بدنیا آمده اند اختصاص داده است، که به حساب  بچه واریز می شود و حسن آن اینستکه شما حتی نیازی به اینکه خودتان هم پولی در آن بریزید ندارید و پس از باز کردن حساب  RESPبلافاصله 500 دلار اول در آن واریز می شود .

توصیه صمیمانه من به شما اینستکه با مطالعه و بررسی دقیق در این حساب وتوجه به تفاوت نگهداری این حسابها در مراکز مختلف از همه جوانب آن آگاه شده و سپس با اطمینان خاطر اقدام نمائید.

آخرین و مهمترین نکته اینست که. حتیً بچه هایی که در ماه دسامبر 2018 بدنیا  می آ یند میتوانند همه  مزا یایی را که دولت برای 2018 اختصاص داده دریافت نمایند.

برای مشاوره رایگان وآگاهی بیشتر در مورد این حسابها وباز کردن این حساب میتوانید با شماره 416-894-8944 با من تماس حاصل نمائید.

مطلاب مربوط

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت یکم: به یکی از دوستان گفتم: از این روی …