خانه / مقالات /  “بازنشستگی”، روشهای بهینه نمودن برنامه ریزی حساب پس انداز (RRSP)  

 “بازنشستگی”، روشهای بهینه نمودن برنامه ریزی حساب پس انداز (RRSP)  

برای یک برنامه ریزی موفق هرگزدیر نیست ، فقط باید تصمیم گرفت و آن را شروع کرد. در بخش های قبلی به تفصیل در مورد حساب پس انداز بازنشستگی RRSP و مزایای آن بحث شد. این هفته به نکات مهمی اشاره می کنم که توجه به آنها برای یک برنامه ریزی موفق و حساب شده مهم است.

1- هر چه زودتر شروع کنید، به نفع شماست. زمان، پول و مبلغ مالیاتی که به دلیل ویژگی‌  های این حساب ،پرداخت نشده و در سرمایه گذاری باقی می ماند ترکیب غیر قابل رقابتی است که هیچ سرمایه گذاری دیگری دارای این خصوصیت نیست. به عنوان مثال اگر شخصی از سن 20 سالگی بطور ماهانه 200 دلار در حساب RRSP واریز کند، کلاً 000/108 دلار پس انداز نموده که با بهره متوسط 6 درصد سالانه در سن 65 سالگی به 527031 دلار خواهد رسید.

ولی اگر همان شخص این کار را در سن 30 سالگی و با ماهی 300 دلار انجام دهد، پس انداز وی 000/126 دلار و در سن 65 سالگی با بهره مشابه عدد 414097 دلار را خواهد داشت.

(***زمان فاکتور مهم و اساسی در رشد پول و سرمایه است)

2- انجام کار را به روزهای آخر هر سال واگذار نکنید. به جای آنکه آخر هر سال و درست قبل از پایان مهلت سالانه به حساب RRSP خود پول واریز نمائید و فقط از مزایای مالیاتی بهره مند شوید، می توانید از بهره  پول هم بهره مند شوید. اگر این کار را از اول هر سال انجام دهید، در نتیجه پول شما رشد متفاوتی خواهد داشت.

3- پس اندازتان را به حداکثر برسانید. قبل از اینکه دولت تصمیم جدید در جهت کاهش مبالغ بگیرد، تا آن جایی که قوانین اجازه میدهند و در ورقه Notice of Assessment  شما درج شده به حساب RRSP تان واریز نمایید و از حداکثر مزایای مالیاتی هر سال خود استفاده کنید.

4- در چند منبع مختلف سرمایه گذاری کنید. (Diversify)

به این معنی که با سرمایه گذاری در منابع و سهام شرکت های متفاوت ریسک سرمایه گذاریتان را بین آنها توزیع نموده، ریسک را کاهش داده و قادر خواهید بود بهره بیشتری از هر یک دریافت و ضرر سرمایه گذاریتان را به حداقل برسانید.

5- پیگیری و تداوم را در پرداخت و پس انداز حفظ کنید.

به این معنی که با هر مبلغی که مناسب می دانید پس اندازتان را ادامه دهید. در این صورت قادر خواهید بود علیرغم  نوسانات بازار سهام، از حداکثر یونیت های سرمایه گذاری برخوردار شوید.

6- RRSP مشارکتی با همسرتان (Spousal RRSP) خریداری نمائید. بخصوص اگر درآمدتان بالاست، میتوانید از معافیت همسرتان استفاده کنید.

7- فراموش نکنید که از پول پس انداز شده در این حساب برای خرید اولین خانه تان استفاده کنید. این مبلغ در حال حاضر 000/52 دلار برای

هرنفر می باشد. پس می توانید از خودتان حداکثر تا 000/25 دلار وام بدون بهره بگیرید. در نتیجه به همان اندازه Mortgage کمتری گرفته و در پرداخت بهره به بانک صرفه جویی نمایید.

8- اگر سرمایه ای در خارج از حساب RRSP خود دارید می توانید آنرا به RRSP انتقال دهید (البته تا آنجایی که شامل معافیت بوده و به نفع شماست)

9- اگر برای خرید RRSP پول به اندازه کافی ندارید ولی مایلید که این کار را بکنید، وام بگیرید. (RRSP Loan). بهره این وام می تواند Prime یا حتی کمتر باشد، اگر آنرا طی یک تا دو سال بپردازید.

10- اگر هنوز برای انجام RRSP تان تردید دارید می توانید قبل از شروع آن با یک مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی مشاوره نمائید.

11- اگر در کمپانی که در آن مشغول به کار هستید پلان RRSP وجود دارد از آن استفاده کنید به نفع شماست.

12- آخرین نکته این که حتماً مبلغ برگشتی از مالیات را مجدداً در حساب RRSP تان سرمایه گذاری کنید تا شروعی باشد برای سال بعدتان.

** برای باز کردن این حساب و یا مرور حساب و Portfolio  موجودتان می توانید با من تماس بگیرید و از مزایای بیش از بیست شرکت سرمایه گذاری بهره مند شوید. آرامش در بازنشستگی ارزش بررسی و یافتن بهترین سرمایه گذاری را دارد.

“برای یک سرمایه گذاری موفق هرگز دیر نیست”

 

مهندس فرحناز جاهد

(Member of Million Dollars Round Table (MDRT

کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

مطلاب مربوط

علت عقب ماندگی

دنیای عجیبی است! چه کسی باور می کرد که گروه مذهبی طالبان، پس از ۲۰ …

فاجعه در ایران

مدتی است که فاجعه موج پنجم کرونا در ایران شروع شده و همچنان بی رحمانه …