خانه / فرهنگ و هنر / انتقاد شدید راسل کرو از رفتار دولت استرالیا با پناهجویان

انتقاد شدید راسل کرو از رفتار دولت استرالیا با پناهجویان

راسل کرو آنچه در اردوگاه مانوس بر سر پناهجویان می آید را وحشتناک خواند.

راسل کرو، بازیگر سرشناس نیوزلندی و برنده جایزه اسکار در توییتر نسبت به وضعیت پناهجویاناردوگاه جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو اعتراض کرده است.
راسل کرو که در چهار سالگی با خانواده اش به استرالیا مهاجرت کرد و ۱۰ سال هم در این کشور ماند، در توییتی آنچه هم اکنون در جزیره مانوس در حال رخ دادن است را “وحشتناک” خواند و نوشت: فقط تصور کنید یکی از کسانی که الان در این اردوگاه است، برادر، دایی، عمو یا پسر شما باشد. دنیا شاهد رفتار استرالیاست و ما شبیه آدمهای احمقیم.”
او در یکی از توییتهایش خطاب به مخاطبانش نوشت شما می توانید مقالات احمقانه در این مورد بنویسید، به من حمله کنید یا مرا ساده لوح بخوانید، اما اینها هیچکدام این واقعیت را عوض نمی کند که آنچه استرالیا با این افراد در جزیره مانوس می کند وحشتناک است.
این نخستین بار است که یک ستاره سرشناس به این شکل با صراحت و با تأکید به آنچه در مانوس می گذرد واکنش نشان می دهد.دولت استرالیا که قصد دارد اردوگاه پناهجویانرا در مانوس تعطیل کند دسترسی حدود ۶۰۰ پناهجویی را که هنوز ساکن این اردوگاه هستند به آب و غذا و خدمات اولیه قطع کرده است.
روز سه شنبه ۳۱ اکتبر ( ۹ آبان) مهلت دولت پاپوآ گینه نو برای تعطیل کردن اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس سرآمد. اما این۶۰۰ پناهجوی ساکن مانوس گفته اند که قصد ندارند این محل را ترک کنند. آنها می گویند نگران امنیت خود خارج از این اردوگاه هستند.
مسئول حقوق بشر سازمان ملل حالا از استرالیا خواسته تا هر چه سریع تر غذا، آب و خدمات اولیه را در اختیار پناهجویانی قرار دهد که در اردوگاه جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو ساکن هستند.

مطلاب مربوط

معرفی یازده فیلم ترسناک

11 فیلم ترسناک جدید برای کسانی که قلب قوی و سالمی دارند و دوست دارند …

نگاه

اخیراً مطلبی را در مجله شهرما آغاز کرده‌ایم با عنوان « بی شعوری » که …